Як зареєструватись платником ПДВ у 2014 році


Для реєстрації платником ПДВ суб’єкт господарювання може самостійно обрати порядок подання реєстраційної заяви за ф. №1-ПДВ:

- подати заяву у паперовому вигляді до територіального органу Міндоходів;

- подати заяву до територіального органу Міндоходів засобами електронного зв’язку в електронній формі (при наявності електронного цифрового підпису та відповідного договору з органом Міндоходів);

- новостворені суб’єкти господарювання можуть подати заяву для реєстрації платником ПДВ держреєстратору як додаток до документів на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця. Держреєстратор виготовлену електронну копію реєстраційної заяви шляхом сканування передає до органів Міндоходів одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації.

Для добровільної реєстрації платником ПДВ відсутні вимоги щодо здійснення оподатковуваних операцій.

Реєстрація платником ПДВ здійснюється шляхом внесення відповідного запису до реєстру платників ПДВ.

У разі відсутності підстав для відмови в реєстрації особи як платника ПДВ орган Міндоходів зобов’язаний внести до реєстру платників ПДВ відповідний запис з бажаного (запланованого) дня реєстрації платника ПДВ, зазначеного у його заяві, або протягом 5 робочих днів від дати надходження реєстраційної заяви (без видачі свідоцтва платника ПДВ).

За запитом платника ПДВ орган Міндоходів надає витяг з реєстру платників ПДВ безоплатно протягом 2 робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту.

Отримання витягів з реєстру не є обов’язковим для платників ПДВ, оскільки державні органи влади, органи місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи мають можливість самостійно переглядати дані з реєстру платників ПДВ, інформацію про осіб, реєстрацію яких як платників ПДВ анульовано, дані з реєстру суб’єктів спеціального режиму оподаткування на єдиному державному реєстраційному веб-порталі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та власному офіційному веб-сайті Міндоходів. Дані реєстру щоденно оновлюються.

 Перехід до нових правил реєстрації платників ПДВ здійснюється з урахуванням такого:

не підлягають обов’язковій перереєстрації платники ПДВ, внесені до реєстру платників ПДВ до набрання чинності законами №441, № 443 та №657;

діючі свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ та свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб’єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ можуть застосовуватись як витяги з реєстру платників ПДВ до внесення змін до такого реєстру чи отримання витягу з такого реєстру, а також виникнення змін у даних про платників ПДВ;

свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб’єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ, їх засвідчені копії підлягають поверненню до органів Міндоходів при першому зверненні платника ПДВ за отриманням витягу з реєстру платників ПДВ.