Яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети


Сьогодні, 4 грудня, відзначають Міжнародний день банків, а у вірян – Введення в Храм Пресвятої Діви Марії. До вашої уваги традиції та прикмети в цей день – дізнайтеся, що можна і не можна робити.

Дата 4 грудня ввійшла в історію кількома знаковими подіями та святами. Дізнайтеся, яке сьогодні свято, традиції та заборони на Радіо MAXIMUM.

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

За релігійним календарем сьогодні, 4 грудня, християни відзначають Введення в Храм Пресвятої Діви Марії.

4 грудня 2021 – яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети - фото 486741

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

У суботу, 4 грудня, іменини відзначають власники таких імен: Аріадна, Ада, Прокоп, Ярополк, Марія, Абрам, Адам, Олександр.​ Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: МІЖНАРОДНІ СВЯТА ТА ПОДІЇ

Міжнародний день банків.

1963 — у Чернігові запустили першу чергу камвольно-суконного комбінату (тоді найбільшого в СРСР).

1979 — відкрита станція Київського метрополітену "Піонерська" (сучасна "Лісова").

1987 — поновив роботу 3-й енергоблок Чорнобильської АЕС.

1987 — Рада Міністрів СРСР ухвалила постанову "Про обмеження прописки кримських татар у ряді населених пунктів Кримської області та Краснодарського краю".

1989 — Генеральна Асамблея ООН схвалила Міжнародну конвенцію про боротьбу з вербовкою, використанням, фінансуванням і навчанням найманців.

1989 — у Москві керівники Болгарії, Угорщини, НДР, Польщі та СРСР засудили введення їхніх військ до Чехословаччини в серпні 1968 р.

1991 — незалежність України визнала Литва і Латвія.

1992 — IV Всеукраїнський з'їзд Народного Руху України перетворив НРУ на політичну партію, а її головою обрав В'ячеслава Чорновола.

1995 — компанії Netscape і Sun у співробітництві ще з десятком софтверних вендорів анонсували створення мови програмування JavaScript, призначеної для перетворення традиційних статичних вебсторінок в динамічні інтерактивні документи, здатні більш повно задовольнити інтереси користувачів інтернету.

1996 — з мису Канаверал запущено автоматичну космічну станцію Mars Pathfinder, яка 4 червня 1997 року доправила на поверхню Марса спеціальний самохідний пристрій для збирання зразків марсіанського ґрунту.

1997 — в Оттаві 125 країн підписали Конвенцію про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін і про їх знищення. Серед країн, що відмовилися підписати цей документ, були Китай, Росія, США.

2007 — головою Верховної Ради України обрали представника НУ-НС Арсенія Яценюка (перед тим — міністра закордонних справ України).

4 грудня 2021 – яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети - фото 487088

ХТО НАРОДИВСЯ 4 ГРУДНЯ

1898 — Степан Кожум'яка, український інженер-мостобудівник, автошляховик, філолог, публіцист, дисидент, громадський діяч.

1908 — Алфред Герші, американський біолог, лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини 1969 року (за відкриття, що стосуються механізму реплікації та генетичної структури вірусів").

1913 — Роберт Адлер, американський винахідник, один з розробників телевізійного пульта дистанційного керування, автор великої кількості патентів.

1922 — Жерар Філіп, французький актор (знявся у фільмах "Фанфан Тюльпан", "Червоне й чорне", "Пармський монастир").

1928 — Джеймс Ловелл, американський астронавт (1965, 1966, 1968, 1970), перша людина, яка облетіла Місяць.

1932 — Олег Тимошенко, український хоровий диригент, педагог, народний артист України, ректор Національної музичної академії України імені Петра Чайковського, президент Асоціації діячів музичної освіти та виховання.

1954 — Григорій Гладій, український кіноактор.

1963 — Сергій Бубка, український спортсмен, один із найвидатніших атлетів-стрибунів XX ст., багаторазовий чемпіон і рекордсмен світу, Європи, Олімпійських ігор.

1982 — Нік Вуйчич, мотиваційний тренер.

1992 — Кім Сок Джин, південнокорейський співак та автор пісень.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

Сніг випав і не тане – до гарного врожаю наступного року.

Багато снігу випало – до морозної та затяжної зими.

Якщо день сонячний, то зима буде теплою.

Сильний мороз обіцяє посушливе та спекотне літо.

4 грудня 2021 – яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети - фото 486742

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ

Сьогодні не можна копати землю.

Заборонено вибивати килими, ковдри та скатертини.

Не можна лаятися, сваритися, лихословити.

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!