Суддя у справі Коцаби заявив про самовідвід


Сьогодні, 31 січня у приміщенні Богородчанського районного суду відбулось підготовче судове засідання у кримінальному провадженні у справі блогера Руслана Коцаби.

Як відомо, його звинувачують у вчиненні  злочинів, передбачених ч.1 ст.111, ч.1 ст.114-1 КК України, інформує прес-служба Богородчанського суду.

У ході проведення підготовчого судового засідання суддя Битківський заявив про самовідвід. Суддя розповів, що познайомився з підсудним коли у 1999 році працював помічником прокурора Івано-Франківської міжрайонної природоохоронної прокуратури, а Коцаба в той час очолював облдержрибінспекцію.

Матеріали кримінального провадження про обвинувачення Руслана Коцаби направлено на повторний автоматизований розподіл відповідно до ст. 35 КПК України.

Нагадаємо, скандального івано-франківського журналіста Руслана Коцабу затримала Служба безпеки України. Його обвинувачували за двома статтями Кримінального кодексу України: ст. 111 ч 1(державна зрада) та ст. 114 ч. 1 (перешкоджання діяльності ЗСУ). Як відомо, раніше він брав участь у телемості з ЛНР та "засвітився" у Москві на передачі каналу "Росія 1"

12 травня 2016 року Івано-Франківський міський суд виніс вирок у кримінальній справі Руслана Коцаби. Суд не побачив у діях Руслана Коцаби ознак державної зради, тому засудив за другою інкримінованою йому статтею - перешкоджання діяльності ЗСУ (ст. 114, ч. 1 ККУ). Термін - три роки та шість місяців. Та Апеляційний суд блогера виправдав.

Втім, у червні 2017 Вищий спеціалізований суд України скасував ухвалу апеляційної інстанції. На думку колегії, висновок апеляційного суду про "недоведеність винуватості Коцаби у вчиненні перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період є передчасним". Тож постановила призначити повний розгляд кримінального провадження в суді апеляційної інстанції. Однак, в апеляційному судді закінчились судді, відтак справу передали в іншу область. Проте апеляційний суд Київської області прийняв рішення повернути справу Руслана Коцаби до першої інстанції.