Вимарш, присяга і розваги: Франківські пластуни святкують 106 річницю створення

news-image: Вимарш, присяга і розваги: Франківські пластуни святкують 106 річницю створення
Сьогодні, 14 квітня стартувало урочисте святкування 106-ї річниці з дня складання першої пластової присяги у Івано-Франківську.

Розпочалося святкування з урочистого вимаршу середмістям Франківська до пам’ятника «Пластунам,що не зламали своїх присяг». Варто відзначити, що цьогоріч була започаткована нова традиція - миття пам’ятника пластунами, які матимуть за честь  досягнути найвищий ступінь у юнацтві «Скоба» або «Вірлиці, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Після спільної молитви, пластунів зі святом привітав о. Роман Терлецький, який у юності також був пластуном.

"Тут я здобув певний вишкіл, досвід і сформувався як священик. Це є спосіб життя, активного дослідження світу, мандрівок. Навіть тепер ,коли я вже дорослий, залишається ця жага до пригод", - поділився священик.

Після привітань відбулося вручення нашийних хустинок "пташатам" та складання Першої пластової присяги трьома пластунами.

Як зауважив міський голова Руслан Марцінків, Пласт - це велика гра, як і життя.

"Пластунів готують, що в житі завжди треба дотримуватися пластового закону. Тут гартується характер, патріотизм і дуже багато відомих людей були пластунами. Близько 15 тисяч дітей у Франківську пройшли через Пласт. І сьогодні ціль засновників Пласту не змінна - виховання лідерів, провідників громади", - наголосив Марцінків.

По завершенню урочистостей на пластунів чекає цікава і насичена програма:

12:00 – 14:00 – Ігри та тернові змоги по уладах:

  1. програма для пташат (3-6 років) та новацтва (6-11 років) – гра «Впіймай пригоду за хвоста» в  Парку культури та відпочинку Т.Г. Шевченка;
  2. програма для юнацтва (11-18 років) – тернова гра «От халепа» (локації «точок» - центр міста: площа Ринок «Ратуша», площа А. Міцкевича (біля пам’ятника письменнику), сквер з пам’ятником «Руській трійці», вали (натягування переправи), брама Потоцьких (точка 1  в середині біля брами, точка 2 – в глибині території ), площа перед Обласною державною адміністрацією, площа на фортечній галереї «Бастіон» (сцена), площа А. Шептицького (пам’ятник).

На точках буде «випробування» для пластунів: смуга перешкод, фотографування з квадрокоптера, запалювання вогню, лицарські обладунки, творча ділянка, домедична допомога та багато цікаво.

14:00 – 15:00 – Закриття заходу для пташат та новацтва ( в парку Т.Г.Шевченка).

14:00 – 15:00 – Обід в Grand café для юнацтва, старших пластунів та сеньйорів.

15:00 – 16:30 – Інтелектуальна гра для юнацтва (в приміщенні Grand café).

17:00 – 17: 45 – Закриття заходу для юнацтва біля пам’ятника «Пластунам, що не зламали своїх присяг».

18:30 – 21:00 – Нічна ватра «Іти у мандри мене кортить» (двір пластової Домівки, вул. Павлика, 10) за участі музикантів-пластунів Андрія Винницького та Артема Стойка.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 14.04.2018 12:20