Прикарпатські депутати обурені, що дослідників не пускають в архів поліції


Сьогодні, 21 вересня в Івано-Франківську триває сесія 23-тя сесія обласної ради. У порядку денному понад 60 питань.

Зокрема, серед іншого депутати заслухали звіт начальника прикарпатської поліції Володимира Голубоша.

Поліційський прозвітував про стан ситуації в області, розслідування резонансних справ, та проблеми, які є. За його словами, найпроблемнішим питанням на сьогодні є побутові крадіжки.

Опісля депутати змогли задати запитання новому очільнику поліції. Серед іншого депутат обласної ради, історик Сергій Адамович поцікавився, чому дослідникам не дають доступу до архівів поліції.

"Це компетенція МВС, а не моя, давати дозвіл. Я готовий надати будь-яке сприяння, але це не від мене залежить. Деякі документи, які там зберігаються мають статус державної таємниці, тож доступ обмежений", - пояснив Голубош.

Голова обласної ради погодився, що начальник поліції не може сам вирішити це питання і все залежить тільки від МВС.

"Так, там є дані, які можуть завдати шкоди певним людям, але для цього є працівники архіву, які знають котрі документи можна давати, а які ні. Адамовича не впускають, бо дані не впорядковані. Тож питання не до керівника поліції, а до МВС. Це ганьба", - сказав голова.

У свою чергу Адамович зауважив, що документи мають статус державної таємниці держави, якої вже не існує. І саме в цих документах є дані про злочини радянської влади щодо українців.