Фахівці перевірили воду у селах Калуської громади. Де її можна пити


Фахівці Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» у вересні 2022 року провели дослідження проб води з громадських криниць сіл Вістова, Бабин Зарічний, Верхня, смт.Войнилів, Новиця, Підмихайля.

Досліджені проби води з громадських криниць сіл Вістова, Бабин Зарічний, Новиця, Підмихайля за показниками епідемічної безпеки питної води не відповідають вимогам Додатку 1 ДСанПіНу 2.2.4.-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». А пробі воді з громадської криниці с.Бабин Зарічний виявлено перевищення вмісту аміаку.

Вода з вище вказаних джерел непридатна для споживання та господарсько-побутового користування.Для профілактики гострих кишкових інфекцій фахівці рекомендують вживати кип’ячену воду, або використовувати бутильовану сертифіковану питну воду.

Якість води в громадських криницях смт Войнилів та с.Верхня відповідає гігієнічним вимогам.

Аби попередити виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, фахівцями відділу впродовж місяця обстежено 26 індивідуальних колодязів у с.Копанки та с.Боднарів, вода з яких використовується для споживання дітей віком до 3-х років. В досліджених пробах перевищення вмісту нітратів не виявлено (вміст нітратів складав 5,32-16.5 мг/л при допустимій концентрації <=50,0 мг/л ).

"Пам’ятайте, що кип’ятіння, відстоювання та значна частина побутових фільтрів не знижують вміст нітратів у воді, а інколи, навпаки, збільшують її токсичність. При оцінці якості води користуйтесь лише результатами лабораторних досліджень. Навіть найсмачніша на смак вода може бути забруднена нітратами", - зазначають фахівці.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!