Мер Долини пояснив, які вигоди принесе сонячна електростанція на водоканалі
![](https://blitz.if.ua/local/news/240336/379308729_688263456653800_3250908574617181209_n.jpg)
Міський голова Долинської громади Іван Дирів пояснив, для чого на місцевому водоканалі облаштовують сонячну електростанцію за 4,7 млн гривень.
За словами очільника громади, зараз триває один з етапів з встановлення панелей. Завершити роботи планують до кінця жовтня. Запланована потужність – 140 кВт. Дирів вважає, що така потужність дозволить організувати мінімальне постачання води жителям міста і сіл, у випадку ймовірних відключень електроенергії.
"Досвід минулої зими, коли російські ракетні удари спричиняли руйнування інфраструктури та залишали українців без доступу до питної води, спонукає шукати та впроваджувати найоптимальніші рішення, щоб забезпечити в нашій громаді водопостачання та водовідведення при умові тотального знеструмлення протягом навіть не годин, а днів та навіть тижнів, - пояснює голова громади. - Хоча сонячні електростанції не можуть вирішити всі складні проблеми, пов’язані з війною, вони можуть стати життєво важливим джерелом електрики. Тобто забезпечувати мінімальне постачання води жителям міста і сіл, коли інші джерела енергії недоступні".
Він також додає, що встановлення такої станції дозволить не підіймати тариф на воду.
"Ще однією перевагою використання сонячної енергії для потреб водоканалу є те, що ми зможемо не піднімати тариф, хоча у зв’язку з подорожчанням електроенергії для цього, на жаль, є всі передумови, адже однією з його найвагоміших складових є витрати на електроенергію.Крім того, на зекономлені гроші підприємство матиме змогу замінювати зношені мережі та вчасно платити зарплату працівникам", - зауважує Дирів.
Зауважимо, що на капітальний ремонт системи електропостачання очисних каналізаційних споруд з влаштуванням сонячної електростанції міська рада витратить 4 765 380 гривень. Виконавець робіт - франківська фірма ТОВ "Стем Солар".
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!
![](/local/banner/Спекотні_728х90.jpg)