На Косівщині юристи БПД допомогли переселенці отримати пенсію


Чекала на пенсію, а отримала війну на порозі… Чимало внутрішньо переміщених осіб зіштовхуються з низкою правових проблем, які важко вирішити «в два кліки», адже архіви, реєстри чи бази даних знаходяться на тимчасово окупованій території, або в районах бойових дій.

Так сталось і з пані Світланою, якій через помилку в архівній довідці відмовили у призначенні пенсії. Історію жінки розповіли в Регіональному центрі з надання БВПД в Івано-Франківській області.

До Косівського бюро правової допомоги, що на Коломийщині звернулася пані Світлана, яка переїхала з Миколаївщини. Жінка є внутрішньо переміщеною особою, яка зараз проживає в Косові.

Пані Світлана розповіла, що досягла пенсійного віку та сподівалась на отримання пенсії, оскільки має понад тридцять років стажу. Однак у призначенні пенсії їй було відмовлено через помилки та неточності в документах, що підтверджують трудовий стаж, зокрема в архівній довідці.

«Через збройну агресію рф я змушена була покинути рідну домівку в селі на Миколаївщині. Я часто хворію, тому більша частина коштів витрачалася на лікування. Очікувала настання пенсійного віку, щоб моє матеріальне становище хоч трохи покращилося, але мені відмовляють у моєму законному праві…Навіть уявити не могла, що таке трапиться….Як бути?», – нарікала пані Світлана.

Представляти інтереси жінки в суді та складати документи процесуального характеру було доручено Наталії Данилюк, юристці Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Вивчивши матеріали справи та проаналізувавши практику національних судів, юристка склала заяву до суду про встановлення факту належності правовстановлюючого документа.

«Помилки у первинних документах по обліку трудового стажу за наявності належним чином оформленої трудової книжки, не можуть бути підставою для виключення цих періодів роботи з трудового стажу людини, що дає їй право на призначення пенсії за віком», – зазначила Наталія Данилюк.

Суд задовольнив заявлені вимоги – було встановлено факт належності архівної довідки.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень № 347/1127/22.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!