На Прикарпатті судитимуть рекетирів, які видавали себе за військових та вибивали гроші з бізнесу


Обласна прокуратура передала до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох чоловіків, які тероризували мешканців західних регіонів - вони видавали себе за військових та вибивали гроші з бізнесу.

Так, слідством встановило, що обвинувачені упродовж 2019-2023 років вимагали гроші у мешканців Прикарпаття та Волині. Двоє з них, позиціонуючи себе як "кримінальні авторитети".

 

"Спільники займались вимаганням неіснуючих боргів у підприємців та погрожували їм фізичною розправою. З початком воєнного стану окремі з них, використовуючи підроблені військові посвідчення, вимагали у жительки Волині 15 тис. доларів США, які нібито заборгував її чоловік. При цьому вони погрожували, що відправлять її сина в зону бойових дій. У вересні 2023 року обвинувачені «вирішували» проблему із поверненням коштів за цивільно-правове зобов’язання місцевого підприємця. Погрожуючи насильством, вони «вибили» у чоловіка  150 тис. грн. У ході контролю за вчиненням злочину у жовтні 2023 року правоохоронці затримали вимагачів, після передачі їм коштів", - зазначають у прокуратурі.

Двом чоловікам інкримінували вимагання та примушування до виконання цивільно-правових зобов’язань, а їх спільникам - встановлення та поширення злочинного вплив, а також звернення за застосуванням такого впливу (ч. 4 ст. 189,  ч. 1 ст. 255-1, ч. 2 ст. 355, ч.1 ст. 255-3КК України).

Окрім того, двоє з них використовували підроблені документи для виїзду за кордон (ч.ч.1,4 ст. 358 КК України).

Трьом чоловікам обрали запобіжний захід – тримання під вартою, четвертому, який звернувся за їх допомогою, обрано домашній арешт. Також за клопотанням прокурора накладено арешт на їх майно вартістю понад 1,6 млн грн.

Досудове розслідування здійснювали слідчі ГУ Нацполіції в Івано-Франківській області, оперативний супровід -  Управління СБУ в області та Івано-Франківське управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України. Розслідування завершено, справу передано до суду.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!