Прикарпатська СБУ повідомила про підозру колаборанту, який «здавав» окупантам українських патріотів


Служба безпеки України в Івано-Франківській області оголосила про заочну підозру колаборанту з Бериславського району.

Під час тимчасової окупації правобережжя Херсонщини він допомагав загарбникам виявляти місцевих українських патріотів, у тому числі учасників АТО і ветеранів ЗСУ.

СБУ встановила, що після приходу російських військ мешканець села Бургунка, 1978 р.н., став активно співпрацювати з загарбниками. Зокрема, він «здавав» учасників російсько-української війни та проукраїнських активістів свого села і найближчих населених пунктів.

"На початку квітня 2022 року зрадника призначили в т.зв. «отдел мвд по Бериславскому муниципальному округу гу мвд Херсонской области». У незаконно створеному окупаційною владою правоохоронному органі він став т. зв. дільничним поліцейським села Бургунка. У лавах псевдоправоохоронного органу окупантів фігурант добровільно виконував каральні функції та допомагав загарбникам у протиправній діяльності на шкоду державним інтересам України. Зокрема, брав участь у масових репресіях проти місцевих жителів, переслідуванні людей під виглядом «профілактичних зачисток», проведенні проросійських громадських заходів, активно агітував жителів села переходити на бік окупантів та співпрацювати з ними",- кажуть в СБУ.

Слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України – колабораційна діяльність.

За добровільне зайняття посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території, на фігуранта очікує позбавлення волі на строк від 12 до 15 років.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!