Рятувальники розповіли про порушення, які виявили у згорілому таборі на Прикарпатті


Останню позапланову перевірку в дитячо-оздоровчому відпочинковому таборі "Сонячні Карпати" в Красноїллі на Франківщині, в якому 25 вересня сталася пожежа, працівники Держслужби з надзвичайних ситуацій області проводили 24-25 січня 2023 року.

Як йдеться у відповіді на запит журналістів, 25 січня 2023 року керівнику закладу Святославу Шкіндюку було вручено акт позапланової перевірки закладу у якому було зафіксовано наступні порушення:

територію та приміщення не забезпечили відповідними знаками безпеки;

відсутнє освітлення зовнішніх пожежних драбин;

відсутня огорожа на покрівлі будівлі відпочинкового комплексу;

приміщення закладу не було обладнане системою оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей;

розетка, яка експлуатувалася в кінозалі, змонтована на горюче оздоблення стелі;

світильник, який експлуатувався в приміщенні кухні, був підвішений безпосередньо на струмопровід;

заклад не був обладнаний блискавкою-захистом;

лінії живлення до кожного побутового кондиціонера не були забезпечені автономним пристроєм електричного захисту, незалежно від наявності захисту на загальній лінії, що живить групу кондиціонерів;

був відсутній внутрішній протипожежний водогін з пожежними кран-комплектами відпочинкового комплексу;

приміщення кухні не було обладнане системою локального пожежогасіння.

Як йдеться у відповіді на запит Суспільного, 25 січня 2023 року керівнику закладу Святославу Шкіндюку вручили акт позапланової перевірки.

Повторну позапланову перевірку працівники Держслужби з надзвичайних ситуацій не проводили, оскільки в умовах воєнного стану діє мораторій.

Які рекомендації надали спеціалісти Держпродспоживслужби дитячому табору "Сонячні Карпати"

Дитячо-оздоровчому відпочинковому табору "Сонячні Карпати" в Красноїллі спеціалісти Держпродспоживслужби від 1 липня 2022 року надали рекомендації. Зокрема працівникам комплексу потрібно було пройти періодичний медичний огляд, промаркувати прибиральний інвентар та впорядкувати його зберігання.

Про це йдеться у відповіді на офіційний запит Суспільного від Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Відповідь Держпродспоживслужби на запит про пожежу в Красноїллі
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Окрім цього, у відповіді пишуть й про те, що з 2022 року дитячо-оздоровчий відпочинковий табір "Сонячні Карпати" за адресою: присілок Долина, 10, село Красноїлля, Верховинського району внесли в Державний реєстр закладів оздоровлення та відпочинку дітей. До того часу за цією адресою працював відпочинковий комплекс "Сяйво Карпат", в якому у 2017 році отруїлися іноземні туристи.

Нагадаємо, 25 вересня 2023 року в селі Красноїлля Верховинського району горів дитячий табір "Сонячні Карпати". На момент пожежі у відпочинковому закладі проживали 148 дітей із Києва та 18 працівників закладу. Коли зайнялася одна з дерев'яних будівель дитячого табору, персонал евакуював усіх дітей та поселив їх в інший санаторій.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!