Суд визнав калуське комунальне підприємство банкрутом


Суд дійшов висновку, що задоволення вимог кредиторів можливо не інакше, як через застосування до боржника, комунального підприємства "Екосервіс", ліквідаційної процедури.

В Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднили постанову Господарського суду Івано-Франківської області від 19 вересня у справі про банкрутство комунального підприємства "Екосервіс" Калуської міської ради, повідомляють "Вікна".

Нагадаємо, ухвалою суду від 4 липня було відкрито провадження у справі про банкрутство КП "Екосервіс" за його ж заявою. Також було введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, процедуру розпорядження майном та призначено Ігоря Ковальського розпорядником майна.

На початку серпня Головне управління державної податкової служби в Івано-Франківській області звернулось до суду із заявою, в якій просило суд визнати вимоги до КП "Екосервіс" в розмірі понад 17 млн гривень. Ухвалою суду від 15 серпня було визнано вимоги податкової у повному обсязі. Також свої вимоги до боржника заявило і Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області — на близько 357 тис. гривень. Ухвалою від 19 вересня ці вимоги було визнано і включено до другої черги реєстру вимог кредиторів.

Як випливає з останньої постанови суду, 18 вересня від розпорядника майном боржника надійшло клопотання з проханням прийняти рішення про визнання КП "Екосервіс" банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру. Цю заяву підтримали і представники кредиторів — податкової і пенсійного фонду.

"У разі неспроможності суб`єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.

Неплатоспроможність боржника оцінюється господарським судом виходячи із співвідношення його активів та пасивів за результатами аналізу фінансово-господарського стану підприємства.

За останні роки діяльності боржника спостерігається погіршення показників, що характеризують фінансовий стан підприємства, діяльність підприємства збиткова протягом всього періоду що аналізувалася, зменшився обсяг власного капіталу, відбулося зростання фінансової залежності.

За результатами проведеного аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства розпорядник майна не виявив.

Судом встановлено, що баланс боржника на останню звітну дату показує збитковість та неплатоспроможність боржника. Кошти, які надходять на рахунок боржника недостатні для розрахунку з кредитором.

Досліджуючи обставини, що підтверджують факт неплатоспроможності боржника, суд дійшов висновку про відсутність майна боржника, за рахунок якого можливо задовольнити вимоги кредиторів згідно з затвердженим судом реєстром. Крім цього, внутрішня фінансово-господарська ситуація, що склалася на підприємстві не дає можливості відновити платоспроможність боржника. Вищенаведене в сукупності свідчить про те, що боржник не має можливостей погасити заборгованість перед кредитором та має місце його неоплатність", — йдеться у Постанові суду.

Суд дійшов висновку, що задоволення вимог кредиторів можливо не інакше, як через застосування до боржника ліквідаційної процедури.

Відтак суд постановив припинити процедуру розпорядження майном КП "Екосервіс"  та визнати комунальне підприємство банкрутом. Також відкрито ліквідаційну процедуру щодо КП "Екосервіс" строком на шість місяців.

Ліквідатором КП "Екосервіс" призначено арбітражного керуючого Ігоря Ковальського.

Як повідомляли "Вікна", рішення про припинення комунального підприємства "Екосервіс" шляхом ліквідації Калуська міська рада прийняла наприкінці минулого року. Тоді було утворено ліквідаційну комісію, якій зокрема доручили повідомити кредиторів про порядок та строки подачі заяв про претензії до підприємства, вжити необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості,  оцінити наявне майно, розрахуватися з кредиторами та скласти ліквідаційний баланс. З проміжного ліквідаційного балансу  випливає, що комунальне підприємство не має можливостей для погашення боргів перед кредиторами. Це дало підставу ініціювати звернення до Господарського суду про відкриття провадження у справі про банкрутство комунального підприємства.

Нагадаємо, КП "Екосервіс" до травня 2021 року надавало послуги зі збору, вивезення і захоронення твердих побутових відходів на території Калуської громади. За підсумками конкурсу єдиним виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на території громади стало ТОВ "Еко-Прикарпаття". Відтак комунальне підприємство втратило доходи та перспективу розрахуватися за своїми зобов’язаннями

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!