Інструменти громадської участі: як іванофранківці можуть долучатися до управління громадою


В Івано-Франківській громаді створили реєстр інструментів громадської участі. Йдеться про механізми й платформи, що дозволяють громадянам долучатися до прийняття рішень на місцевому рівні.

Адже, часто буває так, що інформація про ці інструменти розкидана по різних ресурсах чи розділах офіційного вебсайту громади, і мешканцям доводиться витрачати багато часу, щоб знайти потрібні відомості. 

Щоб вирішити цю проблему, громадська організація «Івано-Франківський регіональний центр» у співпраці з департаментом стратегічного розвитку, цифрових трансформацій, роботи із засобами масової інформації, комунікації з мешканцями Івано-Франківської міської в рамках проєкту Ради Європи створили електронний каталог інструментів громадської участі, де кожен з них описаний за єдиним шаблоном. Це допоможе мешканцям швидко знайти потрібну інформацію та зрозуміти, як користуватися тим чи іншим інструментом.

В Івано-Франківській громаді наявні такі інструменти громадської участі, як звернення громадян, запити на інформацію, електронні петиції, громадські слухання, бюджет участі та інші. Особливо популярна електронна приймальня, де можна подати звернення чи запит на інформацію онлайн. Цікавою є база даних нормативно-правових актів місцевого самоврядування, яка дозволяє легко знайти потрібний документ. Для тих, хто віддає перевагу особистому спілкуванню, проводяться прийоми громадян керівництвом міста. А служба оперативного реагування 15-80 працює через різні канали: сайт, телеграм-бот, фейсбук-групу та телефонний зв’язок. 

Всього зібрано і описано 16 інструментів для участі мешканців у житті міста. Кожен інструмент оформлений за єдиним шаблоном, що дає змогу швидко зрозуміти, що це, для чого, як працює, для кого призначений, як його використовувати та через які офлайн чи онлайн-засоби. Це зроблено для того, щоб мешканцям було легше орієнтуватися і брати участь у справах громади.

Також зібрано комунікаційні цифрові ресурси міської влади, які включають:

Офіційні вебсайти міської ради, її виконавчого комітету, інших виконавчих органів, міського голови.

Публічні сторінки/акаунти міської ради, її виконавчого комітету та інших виконавчих органів, міського голови у соціальних мережах (Фейсбук, Інстаграм, TikTok та ін.), YouTube-канали, групи, канали, чати у Telegram, Viber і т.д.

Мобільні додатки міської ради, її виконавчого комітету та інших виконавчих органів.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!