24 червня, на території Науково-просвітницького центру Національного природного парку «Гуцульщина» відкрився Центр гуцульського коня «Гуцулик».
Центр створено за підтримки Франкфуртського зоологічного товариства в Україні. Про це повідомила Косівська РДА.
У національному парку "Гуцульщина" кажуть, що це єдина місцева порода коней, яку розводять на території України. Вивели її українці Східних Карпат, гуцули. А перші письмові згадки про породу датовано 1603 роком. Гуцульський кінь, також відомий як «гуцулик» або «гуцул», - це аборигенна порода свійських коней, що походить з Карпат. Вони відзначаються своєю витривалістю, спокійним характером та пристосованістю до гірських умов, що робить їх ідеальними для використання в складних умовах. До того ж, він легко долає перешкоди (що дуже важливо в горах), досить швидкісний та піддається тренуванню. «Гуцулики» здатні щодня долати 50-60 кілометрів у гірській, лісистій місцевості, при цьому переносячи до 150 кілограмів вантажу. Саме такі коні допомогли збудувати легендарну обсерваторію 1930-их років на горі Піп-Іван.
Карпатські «гуцулики» мають настільки лагідний характер, що рекомендуються для терапевтичного впливу на хворих дітей. Тому їх успішно використовують у іпотерапії – лікуванні за допомогою коней та їзди верхи, яка у нас належить до нетрадиційних методів лікування.
З словами вдячності виступила мати легендарного «привида Києва», Героя України Степана Тарабалки пані Наталія Тарабалка. Вона подякувала керівнику та працівникам НПП «Гуцульщина» за всебічне сприяння в оздоровленні військових та їх сімей в кінному центрі «Гуцулик», адже іпотерапія вважається дуже цінним методом реабілітації та терапії.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!
