Польща хоче після Московщини перебрати на себе роль "старшого брата" - Олександр Сич

Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич розповів, як зміниться політика Польщі щодо України після останніх виборів президента.
За на думку Олександра Сича, якщо президентом Польщі після перерахунку голосів на 13 дільницях, що здійснюється за рішенням Верховного Суду, стане Кароль Навроцькі, то все одно нічого не зміниться. Про це очільник облради сказав під час етеру на ОТБ Галичина.
"Незалежно від того, чи президентом буде представник правої ПІС Кароль Навроцькі, а чи висуванець ліберальної Громадянської платформи Томаш Тшасковскі. Й буде різнитися лишень зовнішньою риторикою - більш жорсткою у виконанні польських націоналістів і дещо м'якшою в устах польських лібералів. Однак обидві політичні сили і їхні представники захищатимуть польські інтереси коштом українських",- переконаний голова облради.
Для цього пропонує порівняти дії обох головних польських політичних сил напередодні президентських виборів.
"Польський президент і представник ПІС Анджей Дуда для мобілізації антиукраїнського електорату на користь кандидата від ПІС Кароля Навроцького демонстративно публічно гостро негативно висловлюється про УПА, Бандеру і бандерівців. Польський парламент, у якому домінує коаліція на чолі з Громадянською платформою, також для мобілізації антиукраїнського електорату на користь свого кандидата Рафала Тшасковського ухвалює рішення про встановлення 11 липня днем пам'яті поляків - "жертв геноциду, скоєного ОУН та УПА на східних територіях Другої Польської Республіки". Тобто присутню в польському суспільстві українофобію спеціально для своїх політичних інтересів ще більше розкручує вищий польський істеблішмент незалежно від партійної приналежності. Й це при тому, що насправді в поляків значно більше історичних претензій до Німеччини. Але ж вона сильна й виставляти їй рахунки зась!... А от Україна ослаблена війною й коли, як не тепер, найкращий шанс взяти її знову під ноги",- пояснив Сич.
На думку політика, інтереси Польщі, полягають в тому, аби війна точилася в Україні, в ній не брали участь польські солдати й вона не докотилася до Польщі. А також, аби Україна не створювала Польщі конкуренції в ЄС і НАТО. Бо, для прикладу, польське сільське господарство програє конкуренцію з українським, а польській армії зась конкурувати з українською.
"Для досягнення цих двох цілей Навроцький і говорить, що проти вступу України в ЄС і НАТО, але за надання їй військової допомоги. Й найголовніше - якщо Україна стане членом ЄС і НАТО, вона повинна нести комплекс вини перед Польщею й не те, що не створювати їй конкуренції, але плестися у фарватері її політики й бути інструментом реалізації польських інтересів на європейській і світовій арені. Тому обидві польські політичні сили і розкручують маховик історичного скандалу навколо подій на Волині у роки Другої світової війни Тобто, Польща хоче після Московщини перебрати на себе роль "старшого брата". Та біда в тому, що багато українського люду також не може позбутися комплексу неповноцінності й підлеглості та підсвідомо готова поміняти хазяїна з московита на ляха...",- підсумував Олексадр Сич.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!
