Прикарпатських студентів навчали надавати психологічну допомогу в надзвичайних ситуаціях
Дедалі помітнішою у нашій країні, особливо за сучасних реалій, стає роль практикуючих психологів – фахівців, котрі допомагають людям зрозуміти себе, яким можна “виливати душу”, поділитися своїми проблемами та спільно шукати шляхи їх вирішення.
Для європейців ходити на консультацію до психологів – звичайна практика. Натомість українці воліють ділитися своїми проблемами з родичами чи знайомими. У перекладі з латинської мови слово “психологія” означає “наука про душу”. Вважається, щоб опанувати цей фах, необхідно, перш за все, мати покликання допомагати людям.
Професія психолога стає дедалі затребуванішою та розповсюдженішою у нашій державі. Як правило, за психологічною допомогою звертаються люди, які прагнуть вирішити існуючі проблеми і змінити життя на краще.
24 листопада психологи Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій провели ознайомче заняття з навчальної дисципліни «Психологічна допомога у надзвичайних ситуаціях» для студентів-психологів п’ятого курсуПрикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Їм розповіли про особливості роботи «екстремальних психологів», котрі працюють у епіцентрах надзвичайних ситуацій та катастроф, мають справу із найбільшими людськими стражданнями та горем і покликані допомогти потерпілим акумулювати усі душевні сили для того, щоб сміливо глянути у вічі біді, мінімізувати психологічні наслідки об’єктивних трагедій, зуміти перебороти усі негаразди і продовжувати жити далі.
Крім того, для студентів провели цікаву екскурсію залами виставки-музею пожежно-рятувальної служби Прикарпаття. А перегляд кадрів документального відео, відзнятих безпосередньо на ліквідації пожежі, допоміг майбутнім психологам глибше усвідомити особливості роботи рятувальників та зрозуміти, які психологічні ризики має ця непроста професія.
Cлід зазначити, що кафедра загальної та клінічної психології Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника уже не один рік співпрацює з психологічною службою Управління ДСНС в області. Адже набуття знань та практичних вмінь з організації екстреної психологічної допомоги, психологічної діагностики і корекції посттравматичних стресових розладів, психологічний супровід людей, котрі приїхали до нас зі Сходу України, є на сьогодні вкрай необхідним для фахової підготовки майбутніх психологів.
Управління ДСНС в області
