Трансформація сектору охорони здоров'я в громадах: виклики та рішення


Рекомендації та алгоритм передачі закладів охорони здоров’я з районного рівня на рівень громади, побудова спроможної мережі закладів охорони здоров’я в громаді, розробка місцевих бюджетних програм в секторі охорони здоров’я - про це та інші спілкувалися під час вебінару на базі Івано-Франківського регіонального офісу Програми "U-LEAD з Європою", який був присвячений трансформації сектору охорони здоров'я в громадах.

Його учасниками стали представники шести областей Західної України - голови або заступники голів громад, відповідальні за функціональним розподілом в ТГ за сферу охорони здоров’я, посадовці виконкомів тергромад та управлінці закладів охорони здоров’я. Про це інформує Івано-Франківський РО.

Керівник Івано-Франківського РО Руслан Панасюк зауважив, що семінар влаштували, аби обговорити, якою має бути медицина у громадах, адже реформа системи охорони здоров'я давно була на часі, проте розпочалася паралельно лише з децентралізацією. Тому й потрібно потурбуватися про підвищення потенціалу до управління закладами охорони здоров’я та якісне надання первинної та вторинної медичної допомоги в громадах.

Радник з питань охорони здоров’я центрального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Володимир Гарасюк додав, що за медициною у громадах криється й економічний розвиток, адже управлінські рішення у цій сфері мають бути виваженими та стратегічними.

З представниками громад під час заходу працював експерт Програми «U-LEAD з Європою» Василь Височанський, який наголосив на важливості організації надання медичної допомоги мешканцям громади. За його словами, слід проаналізувати трудові, матеріально-технічні та фінансові ресурси, щоб сформувати дієву спроможної мережі закладів охорони здоров’я, адже кожна громада не схожа на іншу, а тому доводиться враховувати чимало факторів. На допомогу може прийти й співробітництво громад, яке може полегшити надання медичних послуг мешканцям кількох територій. Також експерт зауважив, що у маленьких громадах недоцільно створювати управління або відділи охорони здоров'я, проте це доречно у великих містах, де є кілька закладів охорони здоров'я і слід налагодити управління ними, адже стратегічне планування у цій темі - досить важливе.

 Захід викликав справжній аншлаг, адже тема, яка обрана для обговорення є актуальною для громад в умовах реформи охорони здоров'я. А наболілі для представників громад питання були вмонтовані у виступи спікерів.

Довідка: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!