Справу Коцаби слахатимуть у Долинському суді

news-image: Справу Коцаби слахатимуть у Долинському суді
Ухвалою колегії суддів апеляційного суду кримінальне провадження про обвинувачення Коцаби направлено на розгляд по суті до Долинського районного суду Івано-Франківської області.

Таке рішення сьогодні, 2 лютого прийняла колегія суддів  судової  палати  з розгляду кримінальних  справ Апеляційного  суду Івано-Франківської області розглянувши у відкритому судовому засіданні подання голови Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Битківського про передачу кримінального провадження про обвинувачення Руслана Коцаби у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 114-1 КК України, на розгляд іншого суду.

Ухвала набирала законної сили з моменту її проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Нагадаємо, скандального івано-франківського журналіста Руслана Коцабу затримала Служба безпеки України. Його обвинувачували за двома статтями Кримінального кодексу України: ст. 111 ч 1(державна зрада) та ст. 114 ч. 1 (перешкоджання діяльності ЗСУ). Як відомо, раніше він брав участь у телемості з ЛНР та "засвітився" у Москві на передачі каналу "Росія 1"

12 травня 2016 року Івано-Франківський міський суд виніс вирок у кримінальній справі Руслана Коцаби. Суд не побачив у діях Руслана Коцаби ознак державної зради, тому засудив за другою інкримінованою йому статтею - перешкоджання діяльності ЗСУ (ст. 114, ч. 1 ККУ). Термін - три роки та шість місяців. Та Апеляційний суд блогера виправдав.

Втім, у червні 2017 Вищий спеціалізований суд України скасував ухвалу апеляційної інстанції. На думку колегії, висновок апеляційного суду про "недоведеність винуватості Коцаби у вчиненні перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період є передчасним". Тож постановила призначити повний розгляд кримінального провадження в суді апеляційної інстанції. Однак, в апеляційному судді закінчились судді, відтак справу передали в іншу область. Проте апеляційний суд Київської області прийняв рішення повернути справу Руслана Коцаби до першої інстанції. Далі справа попала до богородчанського суду,  втім один із суддів подав на самовідвід.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 02.02.2018 12:08