"Нова енергія" для дітей від 5 до 105. Як у Франківську відкривали наукове містечко

news-image: "Нова енергія" для дітей від 5 до 105. Як у Франківську відкривали наукове містечко
Незвичайне місце для пізнання науки з'явилось в Івано-Франківську. Наукове містечко під назвою "Нова енергія" урочисто відкрили на базі івано-франківського університету нафти й газу.

Тут створили місце для навчання, виставковий простір, місце для гри та коворкінг, інформує кореспондент Бліц-Інфо.

"У нас облаштоване місце і для навчань, і для розваг. Наприклад, весело провести час зі своїми дітьми можна позмагавшись, хто більше згенерує енергії на велогенераторі, побачити на конструкторах як перетворюється вітрова енергія в електрику. Також можна спробувати надрукувати спроектовану власноруч модель на 3D принтері", - розповідає керівник проекту "Нова Енергія" Максим Карпаш.

Тож, як кажуть ініціатори ідеї, тут діти від 5 до 105 мають змогу пізнати науку за допомогою гри. Найбільше уваги привертає інтерактивна пісочниця із доповненою реальністю. Відчути себе у ролі творця землі та нагорнути гору, вирити озеро, утворити вулкан чи викликати дощ беруться і дорослі, і малі.

Не менш цікавим для відвідувачів виявився і повітряний баскетбол на ефекті Магнуса. Набрати очки тут можна, закинувши м'яч у кільце повітряним потоком. Спробувати береться кожен другий. А поруч дівчата роблять знимку власного зображення через тепловізор.

Активно гості містечка випробувують і велогенератор. Чоловіки крутять педалі, змагаючись, хто більше виробить енергії та швидше засвітить лампочки. В іншому кутку зали можна прослухати цікаву інформацію про наукові відкриття, випробувати віртуальну реальність, надягнувши спеціальну окуляри чи поспотерігати за роботою 3D-принтера.

Втім, "Нова енергія" має не тільки пізнавально-розважальну мету. Як підкреслює ректор університету нафти й газу Євстахій Крижанівський, від рівня енергетичного забезпечення залежить рівень добробуту людей та розвиток держави. Тож треба розуміти як правильно та економно використовувати енергію.

"Часто в нас є спрощене розуміння ситуації: треба позичити гроші, купити газ і перетворити в енергію. Водночас, поряд є набагато вигідніші джерела енергії, але ми не вміємо їх використовувати. Для того, аби це змінити ми й створили це містечко", - зазначає науковець.

Тож, для цього при науковому містечку створили постійно діючий консультаційний пункт з питань енергоефективності та енергозаощадження, де професори та доценти університету проводитимуть тематичні майстер-класи та тренінги.

Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич зазначає, що в час зростання тарифів таке енергетичне просвітництво для української громади є дуже важливим. 

"Я зацікавлений у максимальній співпраці обласної ради з університетом. Ми вже обговорили з ректором університету щодо проведення на базі містечка виїздного засідання президії та Консультативної ради, аби всі голови райрад і міст обласного значення ознайомились з цими проектами. Аби можливості університету у сфері енергоефективності використовували у кожному районі та місті", - зауважив Олександр Сич.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 21.09.2016 14:05