Будівництво школи в Раковці: Батьки погрожують вчити дітей в білій хаті

news-image: Будівництво школи в Раковці: Батьки погрожують вчити дітей в білій хаті
Уже «традиційно» раковецькі діти після канікул не ходять на навчання. Сьогодні, 9 листопада батьки разом із дітьми приїхали під стіни Івано-Франківської ОДА.

Селяни вимагають виконати всі раніше дані обіцянки. Кажуть, підрядник відстає від всіх планів виконання робіт. Тож вимагають від очільників Прикарпаття звернутись до Верховної ради з вимогою включити до бюджету витрати на завершення будівництва школи у 2018 році, представити план обласної і районної влади фінансування будівництва, завершити будівництво третього поверху на нарешті накрити будівлю, розпочати будувати спортзал та їдальню, посилити контроль за виконанням робіт, знайти підрядника, який би міг завершити будівництво школи.

З батьками зустрілись заступники голови ОДА Марія Савка, Ігор Пасічняк та представники департаменту будівництва житлово-комунального господарства містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА. Також на зустріч прийшов підрядник, який має після підписання договору встановлювати накриття.

Голова батьківського комітету Світлана Зваричевська каже, що якщо влада не виконає основних вимог у найбільші морози вони привезуть дітей в "білу хату" щоб проводити там уроки, а чиновників відправлять у їхню школу.

"Ми хочемо щоб чиновники на власній шкурі зрозуміли, як дітям вчитись в аварійній школі, сидіти на уроках в куртках та рукавицях, коли навіть після туалету немає де помити руки", - каже мама.

Батьки говорять, що після ремонту в одному з класів обвалилась стеля.

"Ви приїжджали до нас в понеділок, а вже на наступний день обвалилась стеля. І це клас на ремонт якого було виділено 48 тисяч", - наголошують стурбовані батьки.

Водночас Марія Савка зауважила, що наразі визначилися з субпідрядником, який має накрити школу. Він зобов'язався завершити ці роботи до 28 грудня. Однак наразі з ним ще не підписали договір.

Батьки наголошують, що на будівництві щодня працюють тільки двоє людей. Окрім того, підрядник їм каже, що вже закінчились кошти, які виділялись на будівництво школи. Водночас сільський голова акцентує, що зовсім не розуміє куди діваються виділені на будівництво кошти.

За словами департаменту будівництва житлово-комунального господарства містобудування та архітектури Назарія Іваніва, цьогоріч на будівництво було виділено 4 мільйонів 200 тисяч гривень, наразі з них залишилось ще 2 мільйони. Один з них спеціально віднайшли в обласному бюджеті для даху.

«У січні-лютому ми розірвемо договір з підрядником», - заспокоює батьків чиновник.

 Він зауважує, що затримки з будівництвом виникли тому, що помер один із підрядників.

У свою чергу голова комісії будівництва і архітектури Богородчанської РДА, директор фірми, яка накриватиме школу Петро Маланчук каже, що за сприятливих погодній умов для накриття школи потрібно як мінімум півтори місяці. Однак, щоб встигнути до кінця цього року залучать робітників з іншої фірми.

Як відомо, через аварійний стан школи у Раковці старші учні навчаються у сторічній глиняній хаті священика. Класи облаштували навіть у стайні та коморі.

Будівництво нової школи розпочалось в 2011 році. До 2013 року був закладений тільки фундамент, але з початком революції призупинилось. Вперше понад дві сотні школярів у селі Раковець на Прикарпатті не пішли до школи ще у 2013 році. окрім того, мешканці села пікетували під стінами Івано-Франківської ОДА.

Минулого року розлючені батьки вкотре не пустили дітей у школу та навіть перекривали дорогу

До теми: Свято не для всіх: У селі Раковець батьки не пустили дітей до аварійної школи

Раковецьку школу будуватимуть за дорожньою картою з потижневим графіком


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 09.11.2017 12:03
загрузка...