Ще одна суддя Апеляційного суду відмовилась розглядати справу Коцаби

news-image: Ще одна суддя Апеляційного суду відмовилась розглядати справу Коцаби
Сьогодні в Апеляційному суді Івано-Франківської області мало відбутися засідання у справі по обвинуваченню франківського блогера Руслана Коцаби у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань.

Як відомо, попереднє засідання на відбулось через самовідвід судді Богдана Кукурудза, який пояснив, що давно знайомий з Русланом Коцабою. 

Сьогодні на засідання з'явилися два прокурори, обвинувачений та його адвокат, інформує кореспондент Бліц-Інфо. На початку засідання головуючий суддя Надія Стефанів заявила про самовідвід.  Суддя зазначила, що раніше була слідчим судею і з січня по липень 2014 року надавала дозволи на негласні слідчі дії, коли підсудний приїжджав із зони АТО. Тож не може брати участь у колегії та виносити рішення. 

Колегія суддів пішла до нарадчої кімнати, аби вирішити, чи задовольнити заяву колеги.

Нагадаємо, скандального івано-франківського журналіста Руслана Коцабу затримала Служба безпеки України. Його обвинувачували за двома статтями Кримінального кодексу України: ст. 111 ч 1(державна зрада) та ст. 114 ч. 1 (перешкоджання діяльності ЗСУ). Як відомо, раніше він брав участь у телемості з ЛНР та "засвітився" у Москві на передачі каналу "Росія 1"

12 травня 2016 року Івано-Франківський міський суд виніс вирок у кримінальній справі Руслана Коцаби. Суд не побачив у діях Руслана Коцаби ознак державної зради, тому засудив за другою інкримінованою йому статтею - перешкоджання діяльності ЗСУ (ст. 114, ч. 1 ККУ). Термін - три роки та шість місяців. Та Апеляційний суд блогера виправдав.

Втім, у червні 2017 Вищий спеціалізований суд України скасував ухвалу апеляційної інстанції. На думку колегії, висновок апеляційного суду про "недоведеність винуватості Коцаби у вчиненні перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період є передчасним". Тож постановила призначити повний розгляд кримінального провадження в суді апеляційної інстанції.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 12.10.2017 10:45