Держархів Прикарпаття опублікував особову справу Бандери, яку завела польська поліція у 1928 році


Державний архів Івано-Франківської області розпочинає публікацію своїх особливо цінних документів на вебсайті у цифровому форматі. Для цього створено окремий розділ – «Особливо цінні E-документи».

Цього року, за словами в. о. директора архіву Андрія Сміжака, на вебсайті буде опубліковано не менше 200 документів, які мають важливу історичну цінність. Про це повідомили на facebook-сторінці Держархіву.

Зараз документи публікуються ще в тестовому режимі та будуть поступово змінюватися в більш презентаційній подачі для користувачів вебсайту. Першим документом стала «Особова справа Степана Бандери, в’язня Станіславської в’язниці, заарештованого за підозрою у діяльності, спрямованої проти польської держави 21-24 грудня 1928 р. » (Фонд 67, опис 1, справа 257, 3 аркуші).

Справа на Степана Андрійовича Бандеру заведена польською поліцією під час його першого арешту в грудні 1928 року. Містить біографічні дані, опис статури тіла та зовнішніх рис обличчя, листування та головне – справжній відбиток пальця Степана Бандери.

Вказаний архівний документ можна переглянути за цим посиланням

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!