Єзупільську міську лікарню перевірили на дотримання прав людини


Моніторингова група Уповноваженого ВРУ з прав людини відвідала комунальне некомерційне підприємство «Єзупільська міська лікарня».

Як зазначають на сайті Уповноваженого ВРУ з прав людини, основною метою діяльності закладу є надання первинної і вторинної (амбулаторної та стаціонарної) медичної допомоги, яка включає в себе надання медичної допомоги пацієнтам терапевтичного (10 ліжко/місць) та неврологічного (5 ліжко/місць) профілю, а з початку 2022 року надається стаціонарна паліативна медична допомога важкохворим, які потребують лікування, часто знеболення та стороннього догляду (15 ліжко/місць).

З-поміж іншого увага моніторів була сфокусована на вивченні стану додержання прав осіб, які отримують стаціонарну паліативну медичну допомогу. На момент відвідування у закладі перебувало 30 пацієнтів, з них 12 осіб отримують паліативну допомогу, в тому числі 8 внутрішньо переміщених осіб, 6 пацієнтів мають інвалідність.

Хворі доглянуті, скарг на неналежне поводження з ними з боку персоналу не надходило. Перебувають хворі в тримісних палатах, у минулому келії. Всі ліжка багатофункціональні. Проте, через брак місця палати мінімально забезпечені меблями, зокрема, для зберігання особистих речей пацієнтів. Пацієнти мають можливість розпоряджатися власними коштами.

Водночас під час відвідування група НПМ виявила недоліки, що можуть призвести до порушення прав людини.

"Зокрема, мають місце поодинокі випадки неналежного ведення медичної документації (в деяких історіях хвороб стаціонарного хворого відсутні добровільні згоди пацієнтів на проведення діагностики, лікування та на проведення операції та знеболення, не заповнені плани спостереження пацієнта, що потребує паліативної допомоги). Обігрів приміщень стаціонару проводиться за рахунок пічного опалення, при цьому, поверхні в зоні можливого потрапляння на них легкозаймистих речовин не мають необхідного металевого покриття.

Приміщення закладу у цілому потребує капітального ремонту та заміни даху, встановлення індивідуального опалення, заміни електропроводки та облаштування території з організацією відпочинкових зон і під’їзних шляхів. Також для введення в експлуатацію нового придбаного рентгенапарату необхідне фінансування для проведення капітального ремонту відповідного приміщення з облаштуванням зовнішніх і внутрішніх електричних мереж. Під час моніторингу виявлені й інші недоліки, про які поінформовано особисто керівництво закладу з наданням рекомендацій для їх усунення",- йдеться у повідомленні.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!