Літо, сонце та розваги: Де можуть відпочити франківські дітлахи під час канікул


Ви ще не встигли спланувати літній відпочинок своїх дітей? Редакція Бліц-Інфо з'ясувала, куди франківці можуть відправити дітей на відпочинок та скільки це буде коштувати.

Обираючи відпочинок для дітей, одні ставлять у пріоритет саме оздоровлення, інші ж шукають, чим би зайняти дитину у вільний від навчання час.

До словами, наразі у п'яти школах Франківська діють пришкільні табори. Там для дітей організовують різноманітні ігри, конкурси та розваги. У розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо заступниця директора департаменту освіти та науки Ольга Шендрик розповіла, що у школі №1 діють зразу два табори: перший - для дітей початкових класів та профільний табір з англійської мови для учнів 8-10 класів. Також для дітей з молодших класів діють пришкільні табори у школі №26, початковій школі імені Софії-Русової та у католицькій школі. Окрім того, у 14 закладах діють також мовні школи. Загалом їх відвідують 1 386 дітей. 

«Ми відправляємо дітей на відпочинок тільки у міський табір «Лімниця». Наразі у першу табірну зміну туди поїхали 35 обдарованих дітей. Всі вони отримали безкоштовні путівки від департаменту освіти та науки», - розповідає чиновниця.

За її словами, дитина пільгової категорії має право один раз на рік оздоровитись за державні кошти.

Окрім департаменту освіти оздоровленням франківських дітей займаються й інші структури. Зокрема, для дітей учасників АТО та переселенців путівки виділяє департамент молодіжної політики, для сиріт – служба у справах дітей, а для дітей з багатодітних родин – департамент соціальної політики.

Директор департаменту молодіжної політики та спорту Віталій Матешко розповідає, що їхній департамент займається оздоровленням дітей цілий рік. Так, цього року вже було використано 43 путівки до міжнародних таборів. Зокрема, 24 дитини оздоровились у «Молодій гвардії» та 19 - у «Артеку». Вже з 1 червня відбудуться декілька заїздів у літньо-оздоровчі табори. Зокрема, до «Перлини Придністров’я», що у Городенківському районі вже найближчими днями вирушать 25 дітей. У наступні заїзди поїдуть ще понад два десятка маленьких франківців. За словами чиновника, кількість дітей може зрости, оскільки Франківськ також використовує ті путівки, які повертають райони.

Водночас батькам, чиї діти не підпадають під жодну пільгову категорію, доведеться самостійно купувати путівки у дитячі табори.

Варто зауважити, на Прикарпатті є табори на будь-який смак та гаманець. Відрізняються вони цінами, навчальними програмами, умовами та категоріями. Кореспондентка Бліц-Інфо проаналізувала найцікавіші:

Веселі канікули з Богом у Підлютому

Відпочинковий табір знаходиться в урочищі Підлюте, що в Осмолоді. Літні християнські табори вже декілька років організовує Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ. Цього року тут передбачено 10 заїздів. Програма табору передбачає участь в Божественній Літургії, можливість приступити до таїнств сповіді та святого причастя. Також тут не забувають і про фізичний розвиток та відпочинок дітвори.

Тиждень перебування (7-днів) у таборі обійдеться у 1 800 гривень.

Світлина від Веселі канікули з Богом у Підлютому.

Сокіл

Табір «Сокіл» розміщений у селі з однойменною назвою у Галицькому районі. Тут є заїзди та 14, 18 та 21 день. Ціни на них коливаються від раннього бронювання, передоплати та проживання в корпусах покращеного планування.  

Кожного дня в таборі проводяться різноманітні заходи. Кожна дитина має можливість спробувати себе на сцені та сучасних ігрових програмах, та випробувати себе на спортивних майданчиках.

Також при дитячому лікувально-оздоровчому комплексі «Сокіл» діє наметовий табір. Дитячий заклад приймає на відпочинок дітей віком від 8 до 18 років. Тривалість табірної зміни – 10 днів. Вартість перебування в таборі – 210 грн/добу.

Дружба

Лікувально-оздоровчий комплекс  «Дружба» – відомий  дитячий заклад  в Україні. Вперше він прийняв дітей 1985 року.  Розташований комплекс у хвойному карпатському лісі, за чотири кілометри від Долини.

Ціна за день перебування тут складає 508 гривен. Тож за 18 днів перебування дитини прийдеться заплатити 9 144 гривень.

На кожній зміні в ЛОК «Дружба» проводиться день самоврядування, де у ролі педагогічних працівників – старшокласники. Дітлахам пропонується цікавий і різноманітний відпочинок.  У «Дружбі» є сучасні актова, зала під відкритим небом, диско, комп’ютерна, теле- і  відеозали.  До послуг дітей бібліотека і читальний зал, кімнати дитячої творчості, спеціальне місце для великого вогнища. Відпочиваючим показують кінофільми на великому екрані. 

Перлина Придністров’я

Табір розташований на березі річки Дністер поблизу села Михальче, в самому серці Дністровського каньйону. Корпуси табору з однієї сторони омивають води Дністра, з інших трьох — чудовий мішаний ліс. 

Дітям пропонують спортивні, розвиваючі програми, відпочинкові вечори, дискотеки, змагання, вікторини, туристичні походи. Цього року тут передбачено чотири заїзди для дітей від 7 до 17 років.

Артек-Буковель

Розташувався табір неподалік села Поляниця, в 35 км від міста Яремче. "Артек-Буковель" пропонує дітям три види таборів: «Озерний», «Лісовий» та «Гірський». Вони відрізняться цінами та проживанням. Наприклад, путівка на 8 днів в «Озерний» коштує 6 040 гривень. Проживають тут діти у чотиримісних наметах, що розміщені на спеціальному майданчику.

Восьмиденний відпочинок у таборі «Лісовий» вартуватиме 8 976 гривень, за 13 - 18 304 гривень. Діти проживають у дерев’яних котеджах тризіркового готелю. Розміщення дітей відбувається від 3 до 6 в залежності від категорії номера.

Відпочинок у таборі «Гірський» триває 13 днів. У ньому діти проживають вже у п’ятизіркових номерах готелю. Вартість путівки – 37 700 гривень.