Міліціонери закликають франківців повідомляти про шахраїв


Найбільше від шахраїв потерпають неуважні власники банківських карток та покупці в інтернет-магазинах.

Зловмисники прикидаються працівниками банку і повідомляють про ті чи інші проблеми з нарахуванням коштів та просять сказати конфіденційну інформацію. 19 березня у Галичі трапився випадок, коли невідома особа зателефонувала 14-річній мешканці району та представилася працівником одного із банків, а відтак шляхом обману незаконно заволоділа її грошима в сумі десять тисяч гривень, які знаходились на кредитній картці потерпілої.

Інші види шахрайства, жертвами яких стають прикарпатці, зокрема, є інтернет-шахрайства, коли начебто щось продають у мережі, а насправді лише виманюють у людей гроші. Вчора поступила заява 21-річної громадянки про те, що вона переказала 435 гривень через інтернет-мережу за товар, але позбулася і грошей, і речей.

Не маючи постійного заробітку їх турбує лишень одне – втертися у довіру людей із користю для себе. А самими найвигіднішими жертвами для цього служать самотні, старенькі пенсіонери, яким за часту і в голову не прийде, що саме перед ними стоїть справжнісінька зловмисниця, яка безжально забере у неї всі заощадження.

Міліція закликає громадян ставитися до пропозицій Інтернет купівлі товарів через всесвітню мережу Інтернет більш відповідально, адже такі пропозиції вам можуть надходити навіть із-за кордону. А перед тим, як переказувати кошти, перевіряти інформацію про особу чи підприємство, читати відгуки клієнтів, а в разі потреби – вимагати документального підтвердження законності цього бізнесу. Розраховуйтеся за товар тільки після його отримання.

Шахрайства відбуваються і при зборі пожертв для допомоги учасникам АТО чи хворим дітям. При цьому правоохоронці закликають громадян повідомляти про підозрілі випадки.