Онкологи видалили шлунок 61-річному прикарпатцю і врятували його на IV стадії раку


Команда лікарів Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру врятувала 63-річного Ярослава з Івано-Франківщини у четвертій стадії раку.

До львівських лікарів чоловік звенувся у 2021 році. За його життя лікарі боролися майже півроку. Аби його врятувати, їм довелося повністю видалити пацієнтові шлунок, повідомили в онкоцентрі.

«У мене почав боліти шлунок, я відчував себе погано. Я так терпів, напевно, місяць, а потім вирішив звернутись до лікарів», - пригадав пан Ярослав.

Чоловіка скерували до відділення абдомінальної хірургії. Тут у нього діагностували рак шлунка у IV стадії з метастазами у регіональні лімфатичні вузли та одним метастазом в легені.

«Ще 10 років тому у такій ситуації лікарі б не могли запропонувати пацієнту ефективного лікування. Та зараз ситуація змінилась. У випадку коли є не більше трьох метастазів і всі вони є в межах одної анатомічної ділянки, так звана олігометастатична хвороба, лікування пацієнта може бути ефективним», - пояснив завідувач відділення абдомінальної хірургії Мирон Огорчак.

Лікар розповів, що рятувати пана Ярослава взялась велика інтердисциплінарна команда фахівців онкоцентру. Спочатку чоловік отримав 4 цикли неоадʹювантної хіміотерапії, після якої пухлина шлунка в чоловіка зменшилась більше, ніж на 50%. Після цього завідувач торакального відділення Ігор Гіпп зі своїми колегами видалив частку метастатично ураженої легені. Пізніше у відділенні абдомінальної хірургії бригадою хірургів було видалено чоловікові шлунок та всі регіональні лімфатичні вузли. А далі, аби не дати шансу хворобі, чоловік отримав ще 4 цикли післяопераційної хіміотерапії.

Загалом комбіноване лікування пана Ярослава зайняло близько пів року. І вже більш ніж 2 роки чоловік живе повноцінним життям.

 «Я живу так, як і жив, у мене немає ніяких особливих обмежень ні в плані харчування, ні загалом. Я активний, працюю і головне -живу. Я дуже дякую лікарям, які мене врятували. Вони, можна сказати, витягнули мене з того світу», - подякував Ярослав.

Завідувач відділення абдомінальної хірургії Мирон Огорчак розповів, що кожні пів року пацієнт проходить контрольні обстеження, аби бути впевненим, що хвороба не повернулась.

А пан Ярослав закликав усіх людей не терпіти біль та відповідально ставитись до свого здоров’я. Чоловік переконаний, якби проходив медичні обстеження, йому б не довелось відбути такого складного лікування. Тому просить усіх людей не чекати поки біль мине самостійно, а відразу звертатись до лікарів.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!