Професорка з Франківська увійшла до складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України


Вища рада правосуддя 1 червня 2023 року призначила повноважний склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та розблокувала роботу ключового органу з формування суддівського корпусу.

Це дозволить проводити добір суддів на понад дві тисячі вакантних посад, а також завершити кваліфікаційне оцінювання суддів. Формування ВККС є однією з головних цілей, визначених Президентом України у Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021 – 2023 роки. Адже від цього рішення залежить збереження Україною статусу країни кандидата на вступ до ЄС та успіх подальших перемовин щодо повноправного членства України в Європейському Союзі. Відновлення роботи ВККСУ є однією з семи рекомендацій Європейської Комісії щодо заявки України на членство в Європейському Союзі.

Конкурс з добору кандидатів на посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України розпочався 4 лютого 2022 року, був призупинений через російську військову агресію і поновлений з 15 липня 2022 року. У конкурсі брали участь понад 300 правників, до другого етапу – співбесід – було запрошено 64 кандидати.

За результатами другого етапу 15 березня 2023 року було сформовано перелік із 32 переможців. Після цього Вища рада правосуддя провела співбесіди з переможцями конкурсу і за їх результатами призначила 16 членів ВККСУ. В їх число увійшла докторка юридичних наук, професорка Надія Романівна Кобецька.

"Колектив Навчально-наукового юридичного інституту щиро радіє успіхам та вітає Надію Романівну із заслуженим призначенням, яке є результатом невтомної та наполегливої праці! Бажаємо наснаги та плідної праці на новій професійній ниві на благо нашої держави!", - кажуть в Навчально-науковому юридичному інституті. 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!