На Прикарпатті відкрили 147 проваджень за порушення правил військового обліку


28 212 проваджень за порушення правил військового обліку вже відкрили ТЦК у 2025 році. Від початку квітня штрафів побільшало на 11,2 тисячі. Щомісяця відкривалося, в середньому, по 4,7 тисячі нових проваджень. Рекордним став квітень 2025 року — 5 682 штрафи.

Лише кожне п’яте провадження було закрито цьогоріч, повідомляє Опендатабот.

До теми: Прикарпатський суд відкрив справу про позбавлення водійських прав порушника військового обліку

Майже всі провадження стосуються чоловіків: наразі на жінок відкрито лише 46 проваджень, що складає 0,16% від загальної кількості. Найчастіше ТЦК відкривають провадження проти чоловіків віком від 25 до 45 років — у 82%.

Лідером за кількістю штрафів від ТЦК є Київ — 3 835 проваджень з початку року. Наслідують Дніпропетровська (2 984), Сумська (2 464), Одеська (2 438) та Харківська (2 151) області. Усього дев’ять регіонів вже мають більше тисячі справ. В Івано-Франківській області наразі відкрили 147 проваджень.

Обов'язки громадян, за невиконання яких їм загрожує штраф, зазначені в постанові Кабміну №1487. Військовозобов'язані чоловіки і жінки зобов'язані перебувати на військовому обліку, повідомляти ТЦК про переїзд, працевлаштування та зміну сімейного статусу, прибувати у центр комплектування за викликом.

Штрафи можуть нарахувати за: не оновлення даних (якщо їх не можна отримати з державних реєстрів); не постановку на військовий облік (зокрема й жінок-медиків та юнаків віком 17 років); псування або втрату військово-облікових документів; відмову від проходження ВЛК; не повідомлення ТЦК про переїзд, працевлаштування та інші зміни особистих даних; неявку за повісткою (при цьому рекомендований лист із повісткою вважається врученим, навіть якщо призовник його не отримував особисто).

Штрафи за неявку за повісткою нараховують навіть у тому разі, якщо особа, яка їх отримала, має відстрочку від мобілізації або інвалідність. Розмір штрафів за неявку в ТЦК залежить від статусу особи, якій вони нараховуються: від 17 000 до 25 500 гривень - для громадян; від 34 000 до 59 000 гривень - для посадових і юридичних осіб.

Якщо не сплатити суму одразу, то штраф потрапляє до виконавчої служби і подвоюється.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!