Релігійні війни: У Коломиї побились через церкву

news-image: Релігійні війни: У Коломиї побились через церкву
В неділю, 22 жовтня, місцеві активісти заблокували вхід вірянам УПЦ (Московського патріархату) до Благовіщенського храму у Коломиї.

Як відомо, 4 червня у Коломиї опечатали церкву Московського патріархату через конфлікт, який розпочався 4 червня між громадами Української греко-католицької церкви і Української православної церкви (Московського патріархату). Представники громадськості вимагала вийти з-під юрисдикції Московського патріархату і перейти у підпорядкування Київського. З цього приводу на території храму провели збори, де голосуванням прийняли рішення за перехід. 

Невідомі молодики пригрозили кіборгу розправою через церковний конфлікт у Коломиї

18 жовтня капелани УГКЦ разом з віряними відчинили опечатані двері храму, ввійшли досередини й відправили Службу Божу.  Прихожани церкви Московського патріархату рішення поліції оскаржили в Івано-Франківському суді й 4-го жовтня справу частково виграли.

Рішення суду обурило громадськість міста. Ніхто не збирався знову запустити туди Московський патріархат. Тому капелани самовільно відчинили двері й увійшли досередини.  У підсобному приміщенні виявлили газети російського православія, давні ікони й старовинна церковна хоругва. А при вході праворуч - ікона канонізованого Московським патріархатом царського сімейства Миколи ІІ.

А 22 жовтня прихильники УПЦ (МП) намагались зайди до храму. Івано-Франківська єпархія УПЦ вела пряму трансляцію в мережі. Між сторонами конфлікту зчинилась штовханина. 

Найбільш гострі епізоди на початку, всередині та вкінці відео. Неочікувано фігурує в сюжеті народний депутат України Юрій Тимошенко.

"Відео зафіксувало, що міцні чоловіки в балаклаві на чолі з капеланами УГКЦ не дозволили парафіянам Благовіщенської церкви підійти до свого храму і відслужити там молебень", – мовиться в повідомленні УПЦ.

Натомість капелан з Коломиї Василь Довганюк в мережі зауважує, що прихильники Московського патріархату були немісцевими, а приїхали з інших областей.

До теми: Біля Благовіщенської церкви у Коломиї розбили намети: Що там відбувається?

Прикарпатський капелан: Нині кожен має визначитися з ким він - своїм народом чи московською церквою

На Городенківщині Московський патріархат не хоче віддавати церкву


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 23.10.2017 12:08