Публікації
«У 7 років я дізнався, що в дітей має бути батько і мати": історія Василя з Франківщини, який виріс без батьків
Кожна дитина має зростати в родині. Якщо біологічної немає – важливо, щоб була альтернатива. Адже жоден інституційний заклад не здатен замінити дитині любов і турботу справжньої родини. Чому це так важливо і як насправді виглядає життя дитини, яка залишилася без родини та опинилася в закладі
«Нас за людей не вважають». Репортаж з блокпоста ТЦК в Яремче у Карпатах
Одним із найвідоміших об'єктів на Прикарпатті за останні кілька років для туристів став блокпост з працівниками ТЦК на в'їзді в місто Яремче. По дорозі на курорт «Буковель» більшість туристів, які їдуть сюди відпочивати автомобілем, проїжджають це місце.
Чому підлітки йдуть на співпрацю з рф. Розповідають вчителі, які приходять їх учити в СІЗО
Наприкінці жовтня минулого року чернігівська вчителька Тетяна Стрихар їхала автобусом, коли почула свист ракети, а потім, коли автобус уже зупинився, побачила спалах і почула вибух. Пізніше вона дізналася, що в наведенні російської ракети підозрюють місцеву 16-річну школярку Софію. Нині дівчина перебуває в СІЗО, де Тетяна відвідує її кілька разів на тиждень.
«Я не фантазував про родину»: історія Андрія з Прикарпаття, який 16 років провів у дитячому будинку
Історія 17-річного Андрія Буняка з Івано-Франківщини — це сильне нагадування про те, наскільки складним і самотнім може бути дитинство в інституційному закладі.
Писанкар і боєць 10 бригади Олег Кіращук з Коломиї — про магію писанки, сім'ю та війну
Олег Кіращук — знаний писанкар з Коломиї, що на Івано-Франківщині. Він служить на Сіверському напрямку в 10 окремій гірсько-штурмовій бригаді.
Черемош потребує захисту: Екологи проти будівництва ГЕС у басейні річки
Плани будівництва ГЕС на Черемоші несуть катастрофічні наслідки для водних екосистем, біорізноманіття та сталого туризму в регіоні.
У лісі на Болехівщині знайшли бідон з архівами ОУН
8 квітня 2025 року на реставрацію передали архівні документи Організації українських націоналістів, які пролежали під землею 80 років. Їх знайшли місцеві жителі у бідоні під вивернутим після негоди деревом у лісі поблизу села Козаківка на Івано-Франківщині.
"Виклик національного масштабу": Україні бракує грошей на купівлю газу. Де їх узяти?
Російські обстріли підкосили газову інфраструктуру України. Підготовка до наступного опалювального сезону може зірватися.
Як у Німеччині живуть діти, які отримали опіки через вибух нафтопроводу на Надвірнянщині
Понад 85% опіків тіла та мізерні шанси на життя — такі прогнози дев'ятирічному Юрію Дзебчуку та дванадцятирічному Євгену Гризі давали як українські, так і німецькі медики. Хлопці отримали травми півтора року тому у селі Стримба, неподалік якого стався вибух нафтопроводу.
У Микуличині монахині створять духовно-реабілітаційний центр для дітей і ветеранок
У Микуличині планують створити Духовно-реколекційний центр імені отця Єремії Ломницького Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.
Історія Світлани, яка пережила жах війни і насильство, але знайшла сили почати все спочатку у Франківську
Війна забрала у Світлани дім, спокій і відчуття безпеки. Вона пережила окупацію, насильство та страх, але знайшла в собі сили почати все з нуля. Тепер, разом із дітьми, будує нове життя в Івано-Франківську, залишаючи жахіття минулого позаду.
Місія «На щиті». Як шукають тіла загиблих на деокупованих територіях
Бачити мертве тіло, відчувати запах, який ні з чим не сплутаєш, — це щоденні реалії роботи пошуковців. «Я вирішила, що треба спробувати торкнутися тіла і потім вирішити, чи зможу я працювати далі», — згадує свій перший досвід Катерина Ротаренко. Вона змогла. І тепер її робота полягає в тому, щоб повертати додому тіла тих, хто значиться у списках зниклих безвісти.