Ввечері середи також можливі аварійні вимкнення світла, - Укренерго


В Укренерого прогнозують аварійні вимкнення світла для побутових споживачів ввечері 15 травня, якщо у електросистемі зберігатиметься дефіцит.

В Укренерго зазначають, що в енергосистемі країни через похолодання значний дефіцит. Тож вони вимушені обмежувати споживання для запобігання аваріям в енергосистемі.

"З 06:00 споживання, через зниження температури, знову зростало. Наявних обсягів імпорту, аварійної допомоги та обмеження споживання для його подолання було недостатньо. Тому з 6:40 до 08:30 Диспетчерський центр «Укренерго» застосував контрольовані аварійні відключення для промислових та побутових споживачів в усіх регіонах України, за винятком Херсонської області. Станом на 9:30 аварійні відключення скасовані, енергоживлення споживачів відновлено", - повідомляють енергетики.

Цілком ймовірно, що аварійні вимкнення застосують і у ввечері 15 травня, додають в Укренерго.

"При зростанні споживання у вечірні години максимального споживання 18:00 – 23:00, «Укренерго» прогнозує введення аварійних відключень побутових та промислових споживачів. 
Також сьогодні з 00:00 до 10:00 та з 16:00 до 24:00 для промислових споживачів будуть діяти графіки обмеження потужності", - пояснюють енергетики.

Також в Укренерго звернулися до українців із закликом максимально обмежити споживання електроенергії.

 

Нагадаємо, що через значний дефіцит в електросистемі країни через наслідки російських ударів у всій країні застосовують графіки аварійних відключень (ГАВ).

Спрогнозувати тривалість відключення неможливо. ГАВ тривають до наступного розпорядження на увімкнення від диспетчера «Укренерго». Відключення почергово вводяться по всій області. Кожна черга ГАВ – це перелік ліній електропередач, що мають бути негайно відключені відповідно до того, скільки навантаження потрібно зняти згідно із розпорядженням НЕК «Укренерго». ГАВ – це не конкретні адреси споживачів та терміни відключення. Енергетики змушені застосовувати ГАВ у разі несподіваного виникнення аварійного дефіциту потужності в енергосистемі.

Станом на зараз на Прикарпатті є десять черг ГАВ.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!