До кінця року прикарпатським медикам на зарплати не вистачає 102 мільйони


У четвер, 5 грудня в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

Серед іншого, депутати розглянули питання «про стан виконання рекомендацій постійної комісії та рішень обласної ради щодо виплати заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я області», інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Голова медичної комісії, свободівець Манолій Піцуряк розповів, що питання заборгованості заробітної плати на комісії облради  розглядають вже третій рік. Однак, зараз боргують не тільки працівникам охорони здоров’я, а й працівникам освіти та культури.

«Чим нам платити зарплату у грудні, якщо на початку року її закладають тільки на вісім місяців? До кінця року нам не вистачає фактично 102 мільйони. Нам говорять, що потрібно скорочувати працівників, але вже з початку вересня звільнилось 2800 медпрацівників, а це 10%», - розповів свободівець.

Начальник управління Держпраці Ігор Росипайло зазначив, що з початку року управління перевірило 30 закладів, з них 21 заклад перевірили через звернення працівників.

За словами в.о. директорки департаменту охорони здоров’я Ірини Кобельської, Кількість боржників, які мають заборгованість по ЄСВ зменшилось на 3 мільйони. Серед найбільших боржників 10 закладів. Зокрема,  Рогатинська та Коломийська районні лікарні, територіальний центр ССДММ, будинок нічого перебування, міський клінічний перинатальний центр, міська дитяча клінічна лікарня, обласна клінічна лікарня, міська лікарня №1 та інші.

Начальниця управління фіскальної служби Ірина Столярик розповіла, що зараз не виплачено зарплати на 95,7 мільйона, з них – 27,9 по зарплаті – решта 69,9 по нарахуванні.

Найбільша заборгованість в Івано-Франківську 27,5 мільйонів, Богородчани  – 7,8 мільйона, Долина – 4,5 мільйони. Також борги є і в інших районах.

До цього часу повністю не виплачена зарплата за вересень. Також боргують за жовтень та листопад.

«Вчора ми отримали перший транш медичної субвенції. Через це заборгованість зменшилась з 95,7 мільйона до 57», - додає Столярик.

Наразі чиновники очікують на додаткову субвенцію, аби покрити борги із виплати зарплат.