Шляхи вдосконалення бюджетної децентралізації обговорили на Прикарпатті


Сьогодні в Івано-Франківську відбувся круглий стіл з питань бюджетної та податкової децентралізації.

Про стан реалізації бюджетної децентралізації розповіли директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Сергій Шаршов, заступник начальника відділу акцизного податку Департаменту контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Юрій Марченко, заступник директора Департаменту місцевих бюджетів Галина Маркович та координатор комунікаційної кампанії ініціативи Децентралізації влади Дмитро Васильєв.

В рамках бюджетної реформи на місця з державного бюджету передано 100% плати за надання адміністративних послуг, державного мита, 10% податку на прибуток підприємств приватного сектору економіки, 80% екологічного податку.

Експерти запевняють, що бюджетна реформа, окрім самофінансування сіл та міст сприятиме також прозорості ведення бізнесу

«Реформи, що відбуваються говорять про те, що на місцях всі селищні ради, громади будуть здійснювати самофінансування. Тобто вони будуть самостійно наповнювати бюджет і будуть його господарями. Також це дасть можливість більш прозоро вести бізнес. На місцях буде зрозуміло хто і як веде бізнес, наскільки сплачуються податки. Тобто якщо ти працюєш в бізнесі, то ти платиш зарплату в дитсадок, куди ходить твоя дитина», - говорить Юрій Марченко.

Зміни податкового законодавства, запевняють експерти, дали можливість впровади нові підходи до системи наповнення місцевих бюджетів.

За даними Мінфіну, завдяки запровадженню нової моделі фінансового забезпечення місцеві бюджети отримають додатковий ресурс до загального фонду в сумі більше 22 млрд грн.