Нещодавно Івано-Франківщина отримала нового очільника. Наразі Денис Шмигаль почав об’їжджати райони, аби на місцях дізнатись про проблеми краю. Першим став Богородчанський район.
Інспекцію розпочали зі школи-довгобуду у Раковці. Тут нового голову ОДА зустріли стурбовані батьки, які ледь не з порога «закидали» Дениса Шмигаля питаннями про школу. Зокрема, батьків цікавило, чи з 1 вересня діти підуть навчатись вже до нової школи. Піднімались також питання облаштування дитячого майданчика, якість питної води у кранах, роботи котельні та проведення конкурсу на призначення директора школи.
Нагадаємо, через аварійний стан школи у Раковці, вже декілька років старші учні навчаються у сторічній глиняній хаті священика. Класи облаштували навіть у стайні та коморі.
Будівництво нової школи розпочалось в 2011 році. До 2013 року був закладений тільки фундамент, але з початком Євромайдану будівництво призупинилось. Опісля роботи продовжили, втім з різних причин здача об'єкту будівництва затягувалося. Вже кілька разів у вересні розлючені батьки не пускали дітей у школу та навіть перекривали дорогу. Вперше понад дві сотні школярів у селі Раковець на Прикарпатті не пішли до школи ще у 2013 році. Окрім того, мешканці села неодноразово пікетували під стінами Івано-Франківської ОДА.
У цьому приміщенні знаходиться спортзал
До слова, наразі роботи з облаштування школи вже на завершальному етапі. Нещодавно сюди почали завозити парти та встановлювати дошки. Тож підрядник обіцяє завершити всі роботи до 28 серпня.
Натомість в.о. директора Раковецького НВК Руслана Кудрявець зауважує, що роботи ще дуже багато. Із найнеобхіднішого – потрібно провести інтернет, облаштувати медіатеку, їдальню та інше. Тож батьки побоюються, аби все встигнули закінчити.
Відтак, для постійного контролю за веденням будівництва школи голова ОДА доручив розробити поденний графік виконання робіт.
Також Денис Шмигаль відвідав Солотвинську школу-ліцей, де вже 12 років не можуть здати в експлуатацію третій корпус школи та школу №2 у Богородчанах. В останній, під час липневого буревію вітер пошкодив дах, тож тепер під час кожного дощу приміщення замокає.
Так вигдялає школа у Солотвині
Окрім освітніх проблем новопризначений голова також оглянув зруйновану травневим паводком дорогу у селі Бабче.
Сільський голова Бабче Ігор Андріїв розповідає, що географічно село розташоване так, що під час кожного сильного дощу його заливає. Після останнього паводку вода вимила дорогу на вулиці Надрічній. Відтак, аби відновити її та збудувати водозахисні габіони згідно кошторису потрібно два мільйони гривень. Ще два мільйони необхідні на будівництво габіонів на вулиці Лесі Українки, втім із заявленої суми село наразі отримало тільки 300 тисяч.
Втім, голова ОДА запевнив Андріїва, що завтра має відбутись засідання кабміну, на якому мають виділити кошти на відновлення вулиці. Посадовець наголосив, що потрібно робити все для того, аби те, що було у травні більше не повторилось.
Укріплений заїзд у один із дворів села
Від наслідків паводку у селі оговтуються досі. Селянин Михайло Поповець зауважує, що вона наробила багато лиха. Його обійстя постраждало чи не найбільше. Вода була всюди.
«У погребі та гаражі все плавало. Автівка, яка стояла у гаражі до цього часу не заводиться. Також не працює техніка – електродриль, бензопила та інше. Вода пошкодила паркан, змила пісок та принесла величезну вербу», - скаржиться селянин.
Наразі чоловік отримав тільки відшкодування зі страхівки – 2 400 гривень. Ці кошти покрити тільки витрати з ремонту паркану, як бути далі чоловік не знає.
Ще одним питанням на якому акцентував увагу Денис Шмигаль – це ремонт дороги на відрізку Жураки – Монастирчани. За словами місцевих мешканців, її не ремонтували з 2009 року.
Ями по коліна: На Бородчанщині люди перекрили дорогу з вимогою її ремонту
За словами Шмигаля, ремонт цієї дороги є пріоритетним питанням для району. Він зазначив, що дорогу почнуть ремонтувати вже цього року, однак людям не варто чекати, що це трапиться вже завтра.
Частина дороги, яка потребує ремонту
«Аби відремонтувати дорогу повністю треба дуже велику суму. Ми робитимемо її частинами – десь відремонтуємо відрізок у 200 метрів, десь – 300, а місцями охопимо кілометр. Робитимемо у найкритичніших місцях», - акцентував Денис Шмигаль.
Загалом такі виїзди повинні відбутись у всіх районах області.