У четвер, 28 вересня, в Івано-Франківському обласному музеї визвольної боротьби імені Степана Бандери відкрилась виставка "Невідома УПА".
Виставка складається з семи банерів під назвою "Армія нескорених" зі світлин та особистих речай вояків УПА, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
За словами директора музею Ярослава Коретчука, ідея назвати виставку "Невідома УПА" виникла через те, що велика частина речей, світлин, інших матеріалів вперше демонструється широкому загалу.
"Ми вирішили показати не тільки збройне життя українських повстанців, але й деякі інші сфери. Наприклад медичну, адже у нас є аптечка санітара УПА з усім хірургічним набором, щоб показати, як рятували життя поранених. Є фотоапарат на який робили світлини вояки УПА, є листівки, документи бофони - грошові знаки УПА, штампелі, печатки... Це свідчить, що УПА була структурованою організацією, яка мала чітке командування. Це не просто групка людей, які пішли у ліс. УПА боролася проти двох окупантів комуністичного і нацистського. І сьогодні наші захисники змушені знову боротися проти тих же новітніх комуністів. Інформацію і світлини бралися з фондів музею, деякі фото використали з приватних колекцій",- каже Коретчук.
Варто зауважити, що окрім музею визвольної боротьби, мандрівна банерна виставка "Армія нескорених" буде демонструватися в усіх районах області. Шість комплектів банерів передали у райони області. Вони мандрують від громади до громади, щоб ці матеріали побачили на території всієї області.
Як слушно наголосив Ярослав Коретчук, окупант не змінився і його жорстокі методи теж.
"Тоді ворог був комуністичним на чолі з хворою людиною - Сталіним, а тепер з іншим хворим - Путіном. Звірства окупантів теж такі самі, якщо колись були Дем'янові лази, то тепер Буча, Ірпінь, Маріуполь, Ізюм",- переконаний директор музею.
Своєю чергою, присутній на відкритті боєць 79 десантно-штурмової бригади Андрій Фармуга зауважив, що такі виставки формують молоде покоління Героїв.
"Мені як діючому вояку цікаво переглядати, перечитувати історію УПА. Якщо раніше я читав як громадянин, то зараз мені вже цікаво з військової точки зору: як у них проходив вишкіл, як вони вели бойові дії. В радянській імперії робилося все, щоб стерти будь-яку пам'ять, щоб люди цурались своїх захисників. Наше покоління це внуки тих Героїв, які були в УПА. Ми мали до того інтерес. В 90-х роках це були невеличкі організації де молодь, яка цікавилась цими речами, могла дізнатися більше. Серед того кола моїх знайомих, більшість стали у 2014 році двигунами опору московській агресії. Цих людей вже багатьох немає. Саме вони були ініціаторами створення добровольчих батальйонів, були рушіями всього руху, адже силовики всі були розгублені. Але завдяки людям, які виросли на тій пам'яті, на тих знимках, на історіях почутих від самих повстанців, ми втримали наступ і до тепер тримаємо. Багатьох уже немає, але прийшли нові, які надихаються вже їхніми подвигами. Це історична тяглість. Для мене ці хлопці в одностроях на фотографіях - це побратими. Якби можна було переміститись в часі то мені було б про що з ними поспілкуватися і їм думаю теж було б цікаво. Перемога за нами, але якщо проводити паралелі, то тактика окупантів не помінялась. Нас беруть на виснаження, як і тоді. Хлопці по десять років давали відпір. Ми зараз у кращій ситуації, адже за нами стоїть цілий світ., люди нас підтримують, чи хоча б не байдужі",- каже Фармуга.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!