Франківська влада передумала зводити Палац спорту?


У понеділок, 2 лютого, в Івано-Франківську відбулось обговорення нового генплану міста. Під час презентації франківці підняли призабуту тему будівництва в обласному центрі Палацу спорту.

Франківський журналіст Юрій Кривень запитав директора Департаменту містобудування та архітектури Володимира Гайдара чому в новому генплані не передбачили місце під спортивну арену в приміському селі Угорники. За словами Кривеня, Гайдар заявив, що він не в курсі цієї ситуації, мовляв Угорники таких пропозицій не подавали.

Як відомо, спочатку Палац спорту планували зводити в районі кладовища у Чукалівці. Також розглядались альтернативні місця, зокрема територія "63 заводу", Калуська траса, два місця в селах Угринові і Ямниці.

"Але, чомусь всі призабули про варіант, який запропонував тодішній голова ОДА Михайло Вишиванюк. А саме: побудувати Палац спорту на Тисменицькій трасі. Навряд чи В.Гайдар міг не знати про цей варіант. Але, коли стало зрозуміло, що фінансування не буде, Палац спорту "похоронили" і про проект успішно забули", - пише Кривень в мережі Фейсбук.

Журналіст запевняє, що земельна ділянка таки була виділена, але не відображена на генплані.

"Однак, я стверджую, що ділянка приблизною площею 10 га в Угорниках таки була знайдена. Наскільки я знаю, навіть сьогодні її ще не встигли прихопити "сильні світу цього". З якихось причин архітектура цей варіант у генплані не відобразила", - пише Юрій Кривень.

Тема Палацу спорту в Угорниках виплила ще раз при затвердженні генплану Угорників. Активіст  зазначив, що під час обговорення цього питання на містобудівній раді, хтось з архітекторів навіть показав цю територію на плані.

Кривень не сподівається, що Палац спорту з'явиться в місті найближчим часом, проте наголошує на необхідності "зарезервувати" для його побудови землю в генплані вже сьогодні.

"Звісно, що зараз для Палацу спорту грошей немає. Але, колись це питання виникне знову, бо така споруда місту конче потрібна. І щоб не сталось так, що будуть гроші, але не буде землі, де будувати цей об'єкт - землю потрібно зарезервувати. Одним з перших кроків у цьому має бути закріплення цього факту у генплані", - підсумовує журналіст.