Суд у справі вбивці болгарської студентки: У брата вбитої немає претензій


Сьогодні, 1 червня в Івано-Франківському міському суді продовжили розгляд засідання у справі студента з Туркменістану Ельдара Астанова.

До зали суду прибули всі сторони, окрім потерпілого - брата вбитої студентки. На початку засідання прокурор Боровик повідомив, що від потерпілого надійшла заява з проханням проводити судове засідання без нього. Оскільки він не хоче брати участь у засіданні, свідчити не буде, претензій до Астанова немає. І приїхати в Україну змоги зараз немає.

Відтак, прокурор зазначив, що на це засідання не змогли прибути свідки у справі, оскільки всі вони студенти і зараз здають сесію. Натомість адвокат Астанова подала клопотання про зміну заробіжного заходу, мотивуючи це тим, що 14 червня мине рік, як Ельдар Астанов сидить в СІЗО. Окрім того, всі докази вже вилучили, а свідків опитали. Відтак, немає підстав залишати його під вартою, тож варто змінити його на домашній арешт.

Астанов підтримав свого адвоката, зауваживши, що має постійне місце проживання, не має планів уникати правосуддя і хоче продовжити навчання. Також Астанов подав клопотання щодо залучення до справи представника з консульства Туркменістану, і перекладача зі знанням туркменської. Каже, що переклад на російську не завжди розуміє. Тож не може заперечити щодо висунутих звинувачень.

Натомість прокурор заперечив проти зміни запобіжного заходу. На думку прокурора, обвинувачений може впливати на свідків, адже це всі його знайомі. Також може переховуватист від слідства, адже після вчинення злочину намагався знищити всі докази.

Після нарадчої кімнати суд ухвалив відхилити клопотання та продовжити утримання під вартою до 30 липня 2018 року

До темизасідання відклали через неявку перекладачів

Ще один адвокат відмовився захищати вбивцю болгарської студентки

Підозрюваний у вбивстві болгарської студентки відмовився свідчити

Як відомо, студентку з Болгарії, що зникла в Івано-Франківську в останній день весни, знайшли мертвою. Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 115 (навмисне вбивство). Поліцейські також затримали ймовірного вбивцю - її хлопця.

Під час обрання запобіжного заходу підозрюваний заявив, що проти присутності преси. Інакше відмовляється давати свідчення. Опісля підозрюваний заявив, що не вбивав дівчину, а знайшов її вже мертвою. У підсумку, Івано-Франківський міський суд виніс рішення про обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Підозрюваний оскаржив рішення в апеляційному суді, проте суд залишив рішення першої інстанції без змін.

Нагадаємо, подруга повідомила, що дівчина зникла після зустрічі з хлопцем-турком, який часто її бив. Ввечері 12 травня стало відомо, що на Прикарпатті імовірно знайшли тіло зниклої студентки з Болгарії. Наступного дня в поліції повідомили , що тіло дівчини запхали у валізу та втопили в озері. Опісля слідчі розповіли жахливі деталі вбивства студентки з Болгарії.

Читайте Бліц-Інфо в FacebookTelegram та Twitter. Тільки найважливіші новини!