Володимир Шкварилюк: 2015 рік — точка відліку, з якої стартуватиме Україна


В інтерв’ю для газети «Галичина» народний депутат України Володимир Шкварилюк розповів, чого очікують опозиціонери від переговорів з владою і висловив своє ставлення до формування коаліційного уряду в Україні.

— Як представник опозиційної «Батьківщини» у Верховній Раді як ви оцінюєте нинішню суспільно-політичну ситуацію в Україні?

— Нинішня суспільно-політична та економічна ситуація в Україні є катастрофічною. У будь-якій цивілізованій державі, якщо повстають навіть сотні людей, незадоволених чимось, то за короткий час той чи інший чиновник реагує і розв’язує проблему, а якщо ні, то йде у відставку. Влада «регіоналів» цього не розуміє. У нас піднялися мільйони людей, які не згідні з таким жахливим станом справ у країні. Вони не задоволені тим, що з ними не рахуються, їх обкрадають, забороняють вільно висловлювати свою думку тощо. і те, що нині вже скасовано «диктаторські» закони 16 січня, не означає, що в країні нема диктатури. Влада не чує людей.


— Чого очікує опозиція від переговорного процесу з владою?

— Владі важко вірити. Проте переговори ведуться для того, аби мирним шляхом врегулювати політичну кризу в Україні. Опозиція на переговорах представляє народ і робить усе можливе, аби влада не втілила в життя небезпечні для країни сценарії. Також ми очікуємо на те, що і серед депутатів від ПР є чимало таких, розум яких почне домінувати над страхом. Ми сподіваємося, що силовики усвідомлять, що не можна йти проти власного народу. 

— Яку лінію у найближчі тижні вестимуть опозиційні сили?

— Послідовність у політиці — головна характеристика парламентських опозиційних сил. Ми проводимо мирну акцію протесту, чітко декларуємо свої позицію і вимоги. і надалі будемо охороняти свій Майдан, цивілізованим шляхом продовжуватимемо боротьбу. А у Верховній Раді, яка нині є чи не єдиним легітимним органом влади в державі, будемо вести діалог з приводу розвитку країни. Президент погрожує розпуском парламенту, але це не більше як страх. Насправді він не може розпустити Верховну Раду, оскільки розуміє, що якби відбулися дострокові парламентські вибори, то більшості він уже не матиме. Якщо представники влади колись думали, що повстають тільки Львівська, Тернопільська та Івано-Франківська області, то тепер вони переконалися, що і Дніпропетровськ, і Запоріжжя, і Черкаси, і Луганськ, і навіть Крим протестують. Тобто зміни неминучі.


— Окремі політики та експерти передбачають ескалацію конфлікту в Україні після завершення Олімпіади в Сочі. Що ви думаєте з цього приводу?

— Не думаю, що так буде, оскільки президент Російської Федерації, сподіваюся, працює на перспективу. Всі політики світу розуміють, у тому числі і російські, що політичного майбутнього в Януковича і його партії немає.


— Яке ваше ставлення до формування коаліційного уряду в Україні?

— Якщо б прем’єр-міністр представляв опозиційні сили, то це було б добре. Він мав би можливість поліпшити економіку країни, впливати на ті чи інші суспільно-політичні процеси. Якщо вже йти опозиції в уряд, то треба виставити свої чіткі вимоги. За таких умов можна робити реформи в державі.


— Які ваші прогнози щодо завершення політичної кризи в країні?

— Криза завершиться в 2015 році після виборів президента України, тобто коли відбудеться зміна влади, коли в країні пройде повне перезавантаження її. Це буде точка відліку, з якої стартуватиме Україна.

Галичина