Так можна вмерти від щастя, – підсумки 9 дня Паралімпіади

У 9 змагальний день Паралімпійських ігор, що тривають у бразильському Ріо-де-Жайнеро, збірна України виборола 14 медалей, серед яких 3 "золота", 6 срібних і 5 бронзових нагород.

Однією з найдраматичніших перемог на змагання стала вікторія нашихВіктора Дідуха, Максима Ніколенка та Михайла Попова, які у фіналі з настільного тенісу здолали шведів.

Україна, настільний теніс, Паралімпіада

Рахунок сетів – 3:2 в парі Дідух – Ніколенко та 3:0 – Дідух проти Карлссона Лінуса.

Україна, Швеція, Паралімпіада, Ріо

Трохи згодом "срібло" здобув Роман Павлик, який у забігу на 400 метрів (клас T36) продемонстрував найкращий результат сезону – 55,67 секунди.

Павлик, Паралімпіада, Ріо

Крім того, у легкій атлетиці маємо нагороду такого ж ґатунку від нашого штовхальника ядра (клас F36) Миколи Діброви (14,26 метра) і "бронзу" відЛюдмили Даниліної, яка 1500 метрів (клас T20) пробігла за 4:28.78 години.

Діброва, Паралімпіада, Ріо

Даниліна, Паралімпіада, Ріо

У плаванні Україна також продовжує збирати нагороди, яких ми протягом минулого дня здобули аж 9: 1 золота, 4 срібних і 4 бронзових..

Так, черговою золотою медалю на змаганнях відзначилась Анна Стеценко, яка у класі S13 100 метрів проплила за 59,19 секунди. Додамо, що Анна у своєму активі має ще одне "золото" та одне "срібло".

Anna Stetsenko

На сходинку нижче піднялися Богдан Гриненко (50 метрів у класі S8 – 26.67 секунди), Віктор Смирнов (200 метрів у класі SМ11 – 2:26.57 хвилини), Дмитро Виноградець (150 метрів у класі SM3 – 2:40.75 хвилини, що є європейським рекордом) і Ярослав Денисенко (100 метрів у класі S13 – 52.40 секунди).

Бодан Гриненко, Плавання, Паралімпіада

Смирнов, Паралімпіада, Ріо

Виноградець, Паралімпіада, Ріо

А бронзові нагороди завоювали: Юрій Божинський (50 метрів у класі S8 – 26.75 секунди), який вуступав там же, е і вищезазначений Богдан Гриненко,Євген Богодайко (100 метрів у класі S7 – 1:02.12 хвилини, Марина Вербова (50 метрів у класі S4 – 52.28 секунди) та Максим Веракса (100 метрів у класі S12 – 52.77 секунди), що прийшов другим за Ярославом Денисенком, про якого ми згадували вище.

Божинський, Гриненко, ПАралімпіада, Ріо

Богодайко, Паралімпіада, Ріо

Вербова, Паралімпіада. Ріо

Денисенко, Веркса, Паралімпіада, Ріо

І на завершення дня усіх уболівальників потішили футболісти (ДЦП), які у надвидовищному фіналі здолали Іран із рахунком 2:1.

Україна, Іран, Паралімпіада, футбол

Наразі у медальному заліку українська збірна посідає третю сходинку як за загальною кількістю нагород, так і за "золотом". Україна вже завоювала 106 нагород: 38 золотих, 33 срібних і 35 бронзових.

Беззаперечно ж лідирує Китай – 217 медалей, серед яких 94 золоті. Другими йдуть британці, які мають таку ж кількість бронзових і срібних нагород, як українці, однак на 20 разів більше піднімалися на першу сходинку.

Додамо, що наздоганяє Україну США. У американців зараз 103 нагороди, що на 3 менше, ніж у "синьо-жовтих". Крім того, вони поступаються нам лише на 2 золоті.