Пам'ять загиблих ліквідаторів на ЧАЕС вшанували в Івано-Франківську

news-image: Пам'ять загиблих ліквідаторів на ЧАЕС вшанували в Івано-Франківську
Сьогодні в Україні вшановують 32-гу річницю аварії на Чорнобильській АЕС.

Традиційно біля пам'ятника "І мертвим, і живим, і ненародженим..." зібралися кілька десятків франківців, щоб вшанувати пам'ять загиблих ліквідаторів, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Розпочали поминальний захід з панахиди за загиблими, яку відслужили свіщеники всіх конфесій. Опісля представники міської та обласної влади поклали квіти до пам'ятника.

Як зауважив міський голова Руслан Марцінків, коли сталася аварія, він з батьками жив у Чернігівській області. Його батько був головним лікарем у місцевій лікарні.  

"Пригадую, як тоді всі пожежники виїхали на ліквідацію, як перші швидкі поїхали на допомогу. Я пам'ятаю ті відчуття. Хоч і був малим, розумів, що сталося щось значиме. Батьки про це говорили і дивувалися, що першого травня людей виводили на марші. Чорнобиль на довгі роки змінив територію нашої держави. Сотні тисяч українців переїхали з тієї території", - пригадав мер.

За його словами сьогодні в Франківську проживає 1137 чорнобильців. Проте на жаль щороку зменшуються пільги для них, але тільки на місцевому рівні все вирішити не можна.

На завершення очільник міста вручив грамоти і подяки від міської ради героям-ліквідаторам.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 26.04.2018 14:14