У франківському перинатальному відремонтували операційний блок

news-image: У франківському перинатальному відремонтували операційний блок
Операційний блок гінекологічного відділення міського клінічного перинатального центру після капітального ремонту відкрили сьогодні, 23 лютого в Івано-Франківську.

Перерізати символічну стрічку до відремонтованого відділення запросили голову Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича, депутата облради, голову фракції ВО "Свобода" Михайла Королика та директора перинатального центру Сергія Стефанка, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Завідуюча відділення оперативної гінекології Галина Колісник зізнається, що відділення багато років вже потребувало ремонту.

"Наш заклад збудований 1991 року і від того часу жодного разу не було капітального ремонту. Тут  багато великих і малих приміщень, тож і коштів потрібно було багато. Тому коли минулого року звернулись до голови облради з проханням щодо капітального ремонту, то навіть не розраховували на таку підтримку та миттєву реакцію. Адже буквально за два дні до нас прийшла комісія, аби оцінити об'єм роботи", - зазначає Колісник. 

Михайло Королик був одним із членів комісії, яка завітала у медзаклад, аби оцінити об'єми фінансування. Каже, депутати й не очікували, що відділення виявиться таким великим.

"Тим не менш, було очевидно, що ремонт є нагальною потребою. Шкода, не подумав зробити фотографії до ремонту, бо порівнювати є з чим. Відтак, на засіданні фракцій облради всі погодились, що потрібно виділити кошти з бюджету", - підкреслює Королик.

За словами Галини Колісник, ремонт тривав два місяці і вже близько півроку операції проводять в оновленому відділенні. Ось і зараз поки посадовці перерізають символічну стрічку в одній із операційних проводять операцію. Відтак, оглядають оновлене відділення так, аби не заважати роботі медиків.

“В такій обстановці пацієнтам набагато комфортніше та й персонал працює у гідних умовах, а це надихає”, - наголошує завідуюча відділення.

Голова облради Олександр Сич каже, що на капітальний ремонт відділення з обласного бюджету виділили близько 1 мільйона 300 тисяч гривень. 

"Депутатський корпус підтримав пропозицію виділити кошти на цей ремонт, бо всі погоджуються, що наші медзаклади мають бути у належному стані. І перш за все це стосується пологового. Бо кажемо, що жінки мають більше народжувати, але для того треба створити й відповідні умови. Зокрема, й у медзакладі, де народжують. Адже ніхто не знає, що дитина відчуває, коли приходить на білий світ. Та й жінці в достойних умовах буде комфорніше", - впевнений голова облради. 

Олександр Сич зазначає, що обласна рада не обділяє увагою столицю Прикарпаття. Адже тільки в 2017 році на різноманітні заклади соціальної сфери в Івано-Франківську було виділено понад 46 мільйонів гривень.

"Це приблизно третина тих грошей, які йдуть на розвиток області загалом. Ще приблизно 65 мільйонів податку було сплачено обласними закладами в міський бюджет.Тобто, це сума, яку громада області вклала в розвиток столиці Прикарпаття", - резюмує очільник депутатського корпусу.

Натомість директор перинатального центру Сергій Стефанко користується нагодою та розповідає, що ремонту також потребує ренгенологічне відділення їхнього закладу. 


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 23.02.2018 16:39