У Косівському районі створили першу в Західній Україні патронатну сім’ю


28 грудня підписано договір про надання послуги з патронату над дитиною між Косівською районною державною адміністрацією та патронатним вихователем.

Патронат над дитиною— це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин, інформує Косівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Патронатна сім’я (патронатний вихователь і його помічник – інший повнолітній член цієї сім’ї) стала альтернативою притулку або центру соціально-психологічної реабілітації, куди прямує дитина, що опинилася в складній життєвій ситуації.

Патронатна сім’я стає тимчасовим притулком для дитини, після перебування в якому вона або повертається в свою власну (коли батьки або законні опікуни вирішать свої проблеми), або надсилається в нову сім’ю – до прийомних батьків, опікунів або в дитячий будинок сімейного типу, якщо біологічні батьки за цей час будуть позбавлені батьківських прав.

Хто може стати патронатним вихователем? 

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю (від 3 до 6 місяців), та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві. 

Патронатним вихователям виплачується грошова винагорода за надані послуги та соціальні виплати на дитину, влаштовану в сім’ю. 

Створена в районі патронатна сім’я є першою в Івано-Франківській області та всій Західній Україні. 

До теми: На Прикарпатті вперше створюють першу патронатну сім’ю