В Івано-Франківську втілять у життя шість ґрантових проектів

news-image: В Івано-Франківську втілять у життя шість ґрантових проектів
Сьогодні, 30 липня, вперше пройшла публічна презентація проектів, підтриманих співзасновниками громадського ресторану Urban Space 100, у форматі бранчу.

Фінансування отримали 6 проектів на загальну суму 229 754 гривень. Ґрантовий фонд був сформований з 80% чистого прибутку ресторану за ІІ квартал.

Серед проектів-переможців:

1. Мотузковий парк для дітей з тяжкими порушеннями мовлення та аутизмом

Сума ґранта — 72 200 гривень.

Проект спрямований на гармонійний розвиток особистості дитини з особливими освітніми потребами. 

Призначення проекту:

1) активний відпочинок на перервах;

2) елементи туризму;

3) проведення естафет, змагань, конкурсів, спортивних годин;

4) можливість вільного невимушеного спілкування дітей.

У рамках проекту будуть встановлені секції — переходи між станціями, які вже є встановлені, що дозволить учням Івано-Франківського навчально-реабілітаційного центру розвивати фізичні якості, активно проводити час на групі продовженого дня. Завдяки фінансуванню від Urban Space 100 буде покрито витрати на матеріали для канатного парку та їх монтаж. 

2. Дослідження та реставрація старовинних вивісок Івано-Франківська

Сума ґранта — 36 895 гривень.

У рамках проекту буде залучено фахівців для реставрації вивіски кінця XIX століття музичної школи за адресою вул. Січових Стрільців, 17 та дослідження інших історичних вивісок в Івано-Франківську.

А також планується організувати освітньо-промоційний захід поряд із відреставрованим об’єктом — з метою поширення знань про альтернативні вивіски та важливість збереження історичного середовища.

На заході відбудеться презентація:

- історії вивісок XІX-XX століть в Україні та за кордоном;

- етапи реставрації історичної вивіски на вул. Січових Стрільців, 17;

- результати дослідження інших історичних вивісок у місті.

У результаті дослідження ми плануємо отримати експертні висновки до як мінімум двох інших об’єктів історичних вивісок, які в подальшому зможуть підтримати меценати та активісти Івано-Франківська, взявши приклад із реставрації вивіски на вул. Січових Стрільців, 17.

Фінансування від Urban Space 100 покриє витрати на послуги реставратора та матеріали, дослідження вивісок, накладні витрати логістики реставратора та оренду риштування з монтажем та демонтажем.

3. Eco City

Сума ґранта — 19 777 грн

Проект представлений командою дітей, які вивчають Arduino робототехніку на безкоштовних курсах від beegreen.com.ua. В них є проект моніторингу якості повітря та оцінки особистого комфорту перебування в мікрорайонах Івано-Франківська, який можна моніторити в онлайн-режимі.

Якість повітря визначається лазерним модулем, який просвічує повітря, що всмоктується у вимірювальну камеру, контролер оцінює їх кількість в 1 м³ і так визначає концентрацію мікрочастинок в повітрі. Тому в пристрій ввели давачі контролю цих параметрів. Ці всі цифрові модулі та плату Arduino хлопці зібрали в один пристрій, налаштували, запрограмували та підключили до інтернет-мережі для передачі даних на сайт спільноти юних робототехніків та на сторінку Arduino проекту «Eco City». Вже відбулася апробація пристрою та показники відправлені на сайт. 

Ґрантова програма покриє витрати на виготовлення дітьми пристрою для контролю параметрів якості повітря, навчання дітей спільноти «Arduino робототехніка» основам створення мобільних додатків, розробку мобільного додатку дітьми — учасниками даного проекту та розробку дітьми прототипів пристроїв визначення шкідливих речовин в повітрі, швидкості та напрямку вітру з метою встановлення джерела забруднення повітря за домогою технологій 3D-друку та Arduino.

4. VeloForum 2018

Сума ґранта — 30 000 гривень.

«Велофорум» – це міжгалузева 3-денна конференція на перетині транспортної політики, сталого місцевого розвитку та громадянського суспільства. Під час форуму обговорюються питання сталої мобільності в містах, де можна практично поділитися досвідом реалізованих кращих практик, які змогли «посадити» на велосипед і збільшити відсоток екологічних поїздок містом, а також практичні інфраструктурні рішення чи архітектурні проекти, які стали агентами змін міст.

Отриманий організаторами ґрант від Urban Space 100 покриє витрати на логістику форуму. 

5. Мурал на стіні будинку Франка, 5

Сума ґранта — 35 882 гривень (проект отримав часткове фінансування від заявленої суми)

Проект передбачає створення муралу на стіні будинку за адресою вул. Франка, 5 для того, щоб привернути увагу містян до занедбаних дворів центральної частини міста та показати шляхи їхньої ревіталізації через міжсусідську партисипацію.

Urban Space 100 покриє витрати на створення муралу (риштування, фарби, робота художників)

6. Благодійний проект ​«​Savka-band збирає друзів​»

Сума ґранта — 35 000 грн (проект отримав часткове фінансування від заявленої суми)

Буде проведено 2-4 заходи протягом грудня 2018 — травня 2019 року за участю родинного ансамблю «Savka-band», який разом зі своїми друзями та їхніми родинами проведе благодійні концерти для потреб важкохворих дітей. Під час концертів проходитиме ярмарок, залучені кошти від якого теж буде спрямовано на благодійність.

Отриманий організаторами ґрант від Urban Space 100 покриє витрати на світлове та звукове забезпечення, оренду залу обласної філармонії, рекламу та поліграфію, поселення гостей, менеджмент, адміністрацію і технічне оснащення.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 30.07.2018 12:14