Як обіцянки не виконав Насалик на посаді міністра енергетики

news-image: Як обіцянки не виконав Насалик на посаді міністра енергетики
Загальний рейтинг виконаних обіцянок Кабінету міністрів України в 2017 році склав лише 29%. При цьому до цього часу невиконаними залишаються 55%.

«Слово і Діло» розбирається, які обіцянки минулого року провалили міністри.

Однією з найбільш очікуваних і резонансних подій 2017 року мав стати захід лоукостера Ryanair в Україну. Міністр інфраструктури Володимир Омелян обіцяв, що до кінця року європейський перевізник уже працюватиме в Україні. Все йшло добре, поки за два місяці до заявленого початку виконання рейсів авіакомпанія не відмовилася літати до нас. «Міжнародні авіалінії України» пригрозили подати до суду на Ryanair, Мінінфраструктури та Львівський аеропорт за нібито «втрату заробітку в результаті примусу до конкуренції з Ryanair». В результаті переговори з авіакомпанією тривають, але за фактом свою обіцянку міністр не виконав.

Відмова Міжнародного валютного фонду надати Україні черговий транш позбавляє балів прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. Він обіцяв, що гроші Україна отримає до кінця року, проте уряду не вдалося виконати необхідні для цього умови. Прем'єр також не виконав обіцянку створити в 2017 році Службу фінансових розслідувань та розробити нове законодавство у сфері приватизації.

Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів і міністр юстиції Павло Петренко обіцяли зростання позицій України в рейтингу Doing Business. Згідно з обіцянками Кубіва, Україна мала піднятися на 15-20 позицій. Петренко обіцяв, що країна увійде до топ-50. Чиновники свої обіцянки не виконали: Україна піднялася лише на 4 рядки й посіла 76-те місце.

Обіцянку запустити в 2017 році земельну реформу не дотримав міністр фінансів Олександр Данилюк, а голові Міністерства внутрішніх справ Арсену Авакову не вдалося запустити систему відеофіксації порушень правил дорожнього руху в обіцяні терміни. Міністр обіцяв зробити це до кінця року, проте відповідний законопроект поки опрацьовується в комітеті Верховної Ради.

Не виконали міністри й низку обіцянок у соціальній сфері. Так, Петренко обіцяв до кінця року презентувати онлайн-сервіс реєстрації новонародженої дитини, однак подію перенесли на 2018 рік. Міністр соціальної політики Андрій Рева анонсував, що в 2017 році буде створений Єдиний реєстр одержувачів соціальної допомоги. Однак пізніше сам міністр переніс проект на 2018 рік.

Натомість прикарпатець Ігор Насалик на посаді міністра енергетики та вугільної промисловості обіцяв, що 4 блок Дністровської ГАЕС буде запущений у роботу у 2017 році. Також обіцяв, що в 2017 здадуть  в експлуатацію електролінію Запорізька АЕС - Нова Каховка. Ці обіцянки також не виконані

Детальніше в інфографіці.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 11.01.2018 18:41