Олександр Сич: Мільйонні витрати на гуманітарну сферу сьогодні - у перспективі скоротять видатки українського бюджету на мільярди


Чиновники не розуміють, що нинішні мільйонні витрати на гуманітарну сферу у перспективі скоротять видатки українського бюджету на мільярди.
Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич у програмі «Сьогодні. Про головне» на каналі ТВі 10 листопада 2014 року.

За словами урядовця, часто-густо чиновники не розуміють вигод, які отримає у перспективі держава від збільшення елементарно необхідних витрат.

«Коли мова йде хоча б про елементарні витрати, до прикладу, надання пільг для українського книговидання, а це – сотні мільйонів, навколо цього питання  здіймається стільки шуму. Усі розуміють мінуси, але не хочуть бачити плюсів – у перспективі витрати українського бюджету скоротяться на мільярди, за рахунок відновлення менталітету, свідомості тощо».

Так само з музеями. В українських музеях є цінностей на мільярди гривень, а мова йде про те, що бракує 150 мільйонів для того, щоб охороняти ці цінності, щоб вони не були розграбовані, зауважив Олександр Сич.

Разом з тим, урядовець розповів про іншу проблему здійснення ефективної державної гуманітарної політики – затримку з ухваленням необхідних законодавчих ініціатив щодо сприяння розвитку книговидання, кіноіндустрії тощо. Корінь проблеми Сич вбачає у прагматичності інтересів парламентської більшості та надзвичайно довгому бюрократичному процесі погодження будь-яких нормативно-правових актів в стінах Кабінету Міністрів. Урядовець, зокрема, нагадав, що надзвичайно потрібний законопроект щодо підтримки вітчизняного книговидання (4056 від 11.06.2014 р. – ред.), зареєстрований у парламенті ще в червні 2014 року, до сьогодні залишається не ухваленим.

«За останні півроку для парламенту домінували якісь інші, прагматичні, політичні інтереси, а не інтереси з вирішення проблем гуманітарної політики – надання преференцій українській книжці, кіно, посилення захисту українського інформаційного простору. До того ж, будь-які постанови, розпорядження чи законопроекти Уряду повинні пройти процес погодження. Цей процес доволі довгий і часто триває до 4-6 місяців», - підкреслив Олександр Сич.