"Чорні плями" в івано-франківському списку


Вибори до Верховної Ради вже не за горами. Цьогоріч мешканцям Івано-Франківська є з кого вибирати, адже охочих стати нардепами а ж 13 осіб. За даними ЦВК, що до сотні івано-франківских виборчих дільниць повинні з’явитись та віддати свої голоси понад 167 тисяч людей.

Тож, кожен свідомий франківець вже задумався над тим, за кого віддати свій голос. У списку є й ті, що прагнули потрапити у Верховну Раду ще на минулих виборах. Є серед претендентів й ті, які мають відношення до Майдану чи війни на сході України.Та трапляються й такі кандидати, про яких практично немає ніяких відомостей, окрім тих, які вони вказали у своїй передвиборній програмі. Більше того, дехто навіть не показує виборцям своє обличчя, фото кандидата в мережі Інтернет годі й шукати – нема. 

Звичайно, безкінечні агітаційні ролики на телебаченні, сотні білбордів та обклеєні стовпи це теж інколи занадто, тим не менш виборець має можливість хоча б частково зрозуміти з ким має справу. А тут - інформаційний вакуум.

Виникає питання хто ж ці люди? Що роблять у списку майбутніх представників народу ті, що ніде та ніяк себе не представляють? І чи можна їх зарахувати до "технічних" кандидатів?

Координатор Громадянської мережі ОПОРА в Івано-Франківській області Іван Маруняк, стверджувати про «технічних» кандидатів у франківському списку не став. Проте, розповів про підстави, які дають змогу вважати певних кандидатів технічними та про їхні основні політичні орієнтири.

«Підставами припускати, що той чи інший кандидат виконує технічну функцію є відсутність виборчої активності, зокрема агітаційної та інформаційної. Також про це свідчить те, що при відсутності будь-якої активності певного кандидата, він делегує до складу виборчої комісії багато своїх представників. Крім того, про технічність кандидата можна говорити й тоді, коли він спрямовує свою передвиборчу діяльність не на те, щоб переконати виборців голосувати за себе, а на те, щоб переконати їх не голосувати за того чи іншого кандидата», - пояснив Іван Маруняк.

Підсумовуючи, Маруняк запевнив, що виборець в кінцевому результаті віддасть свій голос тому кандидату, якому вважатиме за потрібне. Проте, зауважив, що кандидати, які ведуть активну агітацію мають більше шансів, ніж ті, які не ведуть жодної агітуючої діяльності.