Солодощі, маки та воєнні світлини: В ПНУ влаштували благодійний ярмарок

news-image: Солодощі, маки та воєнні світлини: В ПНУ влаштували благодійний ярмарок
Сьогодні, 14 листопада в Прикарпатському університеті студенти влаштували благодійний ярмарок, щоб зібрати кошти на подарунки до Миколая дітям загиблих в АТО Прикарпатців.

Акція "Мак пам'яті" присвячена черговій річниці завершення Першої світової війни і проводиться від початку початку бойових дій на сході України, інформує кореспондент Бліц-Інфо.

"Цього року кошти ми перерахуємо ГО, яка допомагає сім'ям загиблих в АТО. В минулі роки ми допомагали нашим випускникам в АТО для придбання необхідних їм приладів та ліків", - розповідає організатор акції, доцент кафедри всесвітньої історії, факультету історії, політології і міжнародних відносин Лілія Щербін.

Як розповіла студентка 5 курсу спеціальність етнологія Катя Сагайдачна, вони стараються щоразу змінювати призначення коштів зібраних на акції, адже дуже багато людей потребують допомоги. 

"Наближається свято Миколая. І дітям, чиї батьки загинули в АТО невистачає уваги і турботи. Вони дуже сумують за ними. Тож ми хочемо так показати, що не забуваємо про них і хочемо їм допомогти", - каже дівчина.

Всі солодощі та маки студенти виготовляли самі. 

"Ми намагалися, щоб в кожному була частинка душі. Приклалися і викладачі і студенти. Спільно у нас вийшов такий прекрасний стіл з домашніми смаколиками. Студенти активно купують, адже хочуть і підтримати акцію і смачно перекусити", - запевняє Катя.  

За словами голови ГО "Івано-Франківська обласна спілка членів сімей загиблих, померлих та безвісти зниклих у зоні АТО" Степана Чомка, в області є 59 сімей, які втратили рідних на цій війні.

"35 сімей по області і 24 по місту. Вже 16 грудня ми поїдемо з дітьми в Садибу Святого Миколая. До цього часу маємо закупити подарунки, щоб Святий Миколай зробив дітям свято. За ці гроші, що передадуть студенти ми купимо ласощі. Для цих сімей дуже важливо знати, що їх не забувають", - переконаний чоловік.

Окрім ярмарки солодощів в коридорі розгорнута виставка світлин та плакатів присвячених Першій світовій війні у нашому місті.

"На цьому стенді світлини руйнування Станіславова, також є оголошення окупаційної влади. Окремо є плакат присвячений Першій світовій війні в зарубіжній літературі. Також сьогодні буде вікторина присвячена цій даті, де переможці отримають книжки "Станіславів у Першій світовій війні", - розповідає організатор виставки, професор кафедри теорії та історії держави і права юридичного інституту Сергій Адамович.

Як стало відомо пізніше, на акції вдалося зібрати 5614 грн.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 14.11.2017 12:59