У Франківську презентували фільм “Небо над головами”

news-image: У Франківську презентували фільм “Небо над головами”
Історію підлітка Богдана, який відбував покарання у Прилуцькій виховній колонії, у середу, 19 вересня, мали нагоду побачити на великому екрані мешканці Івано-Франківська

Презентація документальної короткометражки “Небо над головами” відбулася в кінотеатрі "Люм'єр", інформує прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Режисер та автора фільму Василь Возняк близько семи років працює волонтером в Прилуцькій виховній колонії, навчається в УКУ та прагне допомагати. За його словами, головна ідея стрічки - донести до суспільства розуміння, що в'язні, які вчинили правопорушення та відбувають покарання в місцях позбавлення волі - такі ж люди, як і кожен з нас.

«Для мене результат успіху – це комунікація з публікою. Сам фільм короткий – триває 18 хвилин, а наші розмови бували й до півтори години», - каже автор.

Стрічку вже презентували у Києві, Львові та Дрогобичі, а 20 вересня - відбудеться прем'єра і в Тернополі. На прем'єру в нашому місті прийшло кілька десятків охочих, а також представники духовенства - о. Роман Терлецький, директор медіа-центру «Апостол» та співорганізатор презентації, о. Арсен Панчак, який виконує обов'язки в'язничного душпастиря для Івано-Франківського СІЗО та о. Володимир Лукашевський, прес-секретар Архієпархії.

∙ “Небо над головами” чи Небо між нами?

Після фільму режисер та головний герой, який з нареченою теж приїхав на презентацію, розмовляли з глядачами. За словами п. Возняка, це перша його серйозна робота, над якою він працював два з половиною роки.

«В фільмі, окрім самого героя та його життя в колонії, ми показуємо іншу сторону – його матір та сестру, які на нього чекають. Як на мене – це важливий момент, адже кожен в’язень потребує знати, що на його повернення чекають», - каже п. Возняк.

В той же час герой стрічки Богдан, каже, що під час зйомок бувало лячно відкривати своє життя комусь чужому, інколи це коштувало чималих зусиль, але переконує - відбуте покарання загартувало його та допомогло усвідомити якою людиною він саме хоче бути.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 20.09.2018 21:28