У приміських Угорниках протестують проти приватного наркоцентру

news-image: У приміських Угорниках протестують проти приватного наркоцентру
Сьогодні, 8 серпня громада села Угорники вийшла на протест проти відкриття у селі приватного наркологічного центру.

Люди зібралися на протест, адже саме сьогодні було заплановане відкриття центру, інформує кореспондент Бліц-Інфо

Як пояснює сільська головиха Любов Атаманчук, власницею приміщення є приватний підприємець Ірина Шліхутка, яка зараз проживає у Польщі. 30 травня вона здала будинок в оренду цьому центру.

"Тут, відповідно до договорів оренди, має функціонувати наркологічна клініка. Ці люди підписали договір оренди, але не звернулися до сільської ради, щоб наперед урегулювати всі питання. Дізнавшись про це люди були обурені, адже не хочуть розташування по-сусідству такого центру. Звичайно, що лікувати таких людей треба, але на думку громади, такі заклади мають бути у природоохоронних зонах, а не в центрі села. Тому громада вийшла, щоб не дозволити відкрити цей заклад. Ми вимагаємо, щоб орендарі покинули територію Угорників і звільнили приміщення" - каже голова.

У свою чергу директор наркологічної клініки "Ресенс" Сергій Гладкомас запевнив, що в селі відкривають не медичну наркологічну клініку, а психологічно-реабілітаційний центр.

"Це не медичний центр. Тут не будуть надаватися медичні послуги, це тільки психолого-реабілітаційний центр. Тут будуть надаватись тільки психологічні послуги для тих, хто пройшов лікування. Ми зробили запит, щоб нас запросили на сесію аби узгодити всі питання. Тут ще нічого не діє. Ми несемо відповідальність за клієнтів, тож людям немає чого переживати", - запевняє директор.

Варто зауважити, що спочатку власник клініки запевняв, що наркозалежні не будуть жити в центрі, а тільки приходити до психолога. Проте потім сказав, що вартість лікування в закладі 6 тисяч за місяць і в цю ціну входить проживання та харчування.

Після початку зборів і молитви, мешканці прийшли до воріт, щоб поспілкуватись з представниками центру. Люди вислухали доводи представника клініки.  Втім, вони їх не переконали, тож почали вимагати, щоб центр не відкривали.

Депутат Івано-Франківської міської ради від цього округу Роман Онуфріїв впевнений, що перш аніж відкривати такий заклад, директор мав погодити це з місцевою громадою.

"Село це наш дім і не правильно, коли хтось приходить сюди і робить собі що хоче, не питаючись господарів. Так не має бути. Вони мали спочатку порадитись з головою села, громадою і можливо тоді б знайшли якийсь компроміс, але вони все зробили тихо. Це вже четвертий випадок в області, коли такі центри відкривають без відома громади. Як наслідок, є конфлікти", - сказав Онуфріїв.

Тож громада села провели інпровізовані збори, де прийняла резолюцію з вимогою припинити діяльність закладу та покинути територію села. "За" проголосували одноголосно.

Опісля люди відійшли від воріт і хотіли висипати під ворота центру дві вантажівки щебню, щоб ніхто не міг туди зайти. Власник клініки та кілька хлопців, які були з ним відразу ж кинулися до вантажівок і стали так, щоб вони не могли висипати каміння. Люди здійняли гвалт.

Втім, після кількох хвилин напруженої суперечки, власник клініки пообіцяв не відкривати заклад. Проте люди не дуже повірили його словам, тоді він нервово поліз з ножем зривати вивіску. Громада зустріла такий вчинок оплесками.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 08.08.2017 17:08