На Прикарпатті розпочався сезон кліщів


Розпочалася активність кліщів, яка триватиме з березня по листопад. Їхні укуси безболісні, але можуть зашкодити здоров’ю людини, адже вони є переносниками збудників вірусних, рикетсіозних, бактеріальних захворювань людей та тварин.

У Коломийському райвідділі обласного центру контролю та профілактики хвороб нагадують прикарпатцям про небезпеку.

У природі активність кліщів спостерігається з березня по листопад.  Кліщі можуть нападати на людину у будь-який час дня і ночі, в будь-яку погоду. Вони присмоктуються до людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах, можуть заноситись до житла людини з букетами квітів, собаками, іншими тваринами.

Живляться кліщі кров’ю людей та тварин, занурившись хоботком глибоко в шкіру. Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин. Паразит  разом зі слиною виділяє анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним, і тільки через декілька годин виникає відчуття болю, кровосмоктання  може тривати до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, як правило, можливо помітити через 2-3 дні: в місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, сам кліщ збільшується у розмірах.

Нападають і зовсім маленькі, майже прозорі німфи (статевонезріла стадія кліща), що часто для людини залишається не помітним.  Якщо його помітити одразу, буде легше видалити. Чим більше часу пройшло від присмоктування кліща, тим більша ймовірність зараження. Тому, повернувшись додому, обов’язково огляньте себе на наявність кліщів.

Паразити є переносниками збудників вірусних, рикетсіозних, бактеріальних захворювань людей та тварин. На території Коломийського району  кліщі переносять хворобу Лайма (іксодовий кліщовий бореліоз) серед людей, піроплазмоз серед собак, в умовах України – ще й кліщовий енцефаліт, туляремію, тощо, які можуть  призвести до тяжких ускладнень та інвалідності. Від хворої людини до здорової збудники цих захворювань не передаються. Якщо до тіла людини присмоктався кліщ, слід зняти його, як можна швидше, при можливості звернутися до лікаря.

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!